czwartek, 16 lipca 2020 11:51

Dachy z wiązarów kratowych

Autor Głos 24
Dachy z wiązarów kratowych

Wiązary kratowe stanowią rodzaj więźby dachowej, która to z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i wybierana jest ona przez ludzi poszukujących dobrych, sprawdzonych i wartych swojej ceny rozwiązań. Skąd takie ich powodzenie? Przede wszystkim z racji tego, że są one lekkie, proste w montażu, uniwersalne do zastosowania przy każdego rodzaju dachach, a do tego doskonałe jakościowo i opłacalne pod względem ceny. Czyż można więc chcieć czegoś więcej?

Czym są wiązary kratowe?

Zanim podamy szereg korzyści płynących z zastosowania takiej więźby dachowej, z całą pewnością w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie czym takie wiązary kratowe www.wiazary-kratowe.pl/wiazary-dachowe-gdansk naprawdę są. Najprościej napisać, ich to rodzaj więźby, nazywanej inaczej dźwigarami, kratownicami lub w danym określeniu bindrami. Wiązary tworzy kilka lub kilkanaście desek, które razem tworzą układ połączonych ze sobą trójkątów. Wykonane są ze struganych desek lub z bali. A jak wygląda kwestia połączenia? Wykonuje się tutaj łączenia w formie dwustronnych przybitych nakładek ze sklejki wodoodpornej lub z perforowanych płytek stalowych.

Kiedy zastosować wiązary kratowe?

Choć wiązary dachowe można zastosować niemal w większości budynków, to jednak w wielu miejscach spełniają one swoje zadania naprawdę wybornie. Przede wszystkim są idealne one dla domów z nieużytkowym poddaszem, z dwuspadowym dachem, zarówno w domu piętrowym jak również i parterowym. Wystarczy jedynie zastosować konstrukcję w formie kosza farmerskiego, by była ona z jednej strony niezwykle prosta, a z drugiej bardzo skuteczna. Czy to jednak jedyna możliwość zastosowania wiązarów dachowych? Oczywiście, że nie. Można z nich stworzyć dachy czterospadowe lub wielopołaciowe, choć w takich przypadkach koszty diametralnie rosną. Kolejną z opcji, gdzie można je także zastosować, są domu z użytkowym poddaszem, aczkolwiek opcja ta wybierana jest najrzadziej.

Jakie są zalety stosowania wiązarów dachowych?

Jeśli decydujemy się na konkretne rozwiązanie, rzeczą najważniejszą jest dla nas niewątpliwie ilość zalet, jakie dane rozwiązanie za sobą niesie. Jeśli chodzi o wiązary dachowe, jest to na pewno najprostszy i jednocześnie najtańszy sposób, by wykonać konstrukcję nośną i strop w danym budynku. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, czy cena wiązarów dachowych www.wiazary-kratowe.pl/kontakt jest niska czy wysoka, z pewnością jest ona jak najbardziej opłacalna, na kieszeń każdego właściciela nieruchomości. Spośród dostępnych opcji jest ona na pewno najbardziej korzystna. Co jeszcze? Kolejną zaletą jest na pewno to, że można postawić na projekty gotowe lub wykonać je samodzielnie na placu budowy. Wiązary są lekkie, bardzo łatwe w montażu. Nie potrzebujemy tutaj ścian wewnętrznych nośnych, gdyż wiązary opierają się jedynie na ścianach zewnętrznych. W przypadku izolacji termicznej, zużywa się tutaj dużo mniej materiału, niż w przypadku ocieplenia połaci dachowej. Następnymi zaletami jest sposób wentylowania pomieszczeń, a także możliwość uzyskania części poddasza do gromadzenia tam potrzebnych rzeczy, na jakie w domu nie mamy po prostu miejsca. Patrząc więc na ilość zalet, jakie takie rozwiązanie za sobą niesie, jak najbardziej przemawia ono za tym, by w nie właśnie zainwestować.

Skąd taka popularność wiązarów dachowych

Drewno jest materiałem uniwersalnym, które jest stosunkowo tanie, a do tego wysokie ekologicznie. Ma ono niepowtarzalne właściwości, wysoki stosunek wytrzymałości na rozciąganie i ściskanie względem ciężaru własnego. Jeśli jest ono w odpowiedni sposób wysuszone i strugane, ma taką wilgotność, która jest w stanie uzyskać najlepszy z możliwych materiał do stworzenia więźby dachowej. W drewnie takim nie ma zarodników i pleśni, nie ma tam larw owadów i nie ma możliwości, by doszło do sinienia drewna. Patrząc więc na ten materiał, nie sposób przejść obok niego obojętnie.

cena wiązarów dachowych w Gdańsku

Wybór odpowiedniej firmy tworzącej więźby dachowe

Choć sam materiał stanowi najlepszy z możliwych wybór, to jednak niezwykle ważną rolę odgrywa między innymi wybór firmy, która takie usługi świadczy. Nie każda jest sobie równa i nie każda jest w stanie zagwarantować klientom najwyższą jakość usług. Współpraca z profesjonalistami pozwala uzyskać takie efekty, jakich tylko chce sam klient. Istotne znaczenie ma więc jakość, czas realizacji,a  także i cena wiązarów dachowych wraz z całą usługą, aby można było w efekcie finalnym uzyskać zamierzony rezultat. Przed podjęciem decyzji należy sprawdzić kilka firm, porównać je, dowiedzieć się, jak działają, jakie mają doświadczenie, jak wygląda kwestia współpracy z nimi. Dopiero w momencie, gdy mamy 100% pewności, że dany wybór jest odpowiedni, wtedy możemy zdecydować się na daną firmę. Dach odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o cały budynek, a więc istotne znaczenie ma odpowiednia ekipa fachowców, która stanie na wysokości zadania i wykona swoją pracę najlepiej, jak tylko jest to możliwe. To stanowi element nadrzędny.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka