czwartek, 20 maja 2021 07:14

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. To propozycja kolejowego przewoźnika

Autor Aleksandra Tokarz
Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. To propozycja kolejowego przewoźnika

To niespodzianka dla najmłodszych podróżników z okazji ich zbliżającego się święta. W Dzień Dziecka, we wtorek 1 czerwca, dzieci będą mogły podróżować bezpłatnie - wynika z komunikatu PKP Intercity. Bilety można już rezerwować.

- We wtorek 1 czerwca 2021 roku dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity - Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK). Dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Natomiast dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat wystarczy pobrać w kasie bilet i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka - informuje kolejowy przewoźnik.

Ze względu na obowiązujące zasady bezpieczeństwa, aktualnie na pokładach pociągów PKP Intercity bilety promocyjne są wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia i będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione. Na stacjach, na których nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna bilety na przejazd pociągami EIC, IC oraz TLK będzie można pobrać u konduktora.

1 czerwca będzie taniej także dla rodzin.

Przewoźnik przypomina również, iż od 15 maja w pociągach PKP Intercity znów mogą być zajęte wszystkie miejsca siedzące, do leżenia i sypialne, natomiast nadal funkcjonuje obowiązkowa rezerwacja miejsc. Na pokładach pociągów nadal obowiązuje również zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży.

fot. PKP Intercity

Polska

Polska - najnowsze informacje