wtorek, 22 marca 2022 11:06

David Beckham oddał swój Instagram lekarce z Charkowa. O tym, co pokazała, mówi cały świat

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
David Beckham oddał swój Instagram lekarce z Charkowa. O tym, co pokazała, mówi cały świat

Znany piłkarz David Beckham zaangażował się w pomoc Ukrainie. Gwiazda futbolu postanowiła oddać na jeden dzień swój profil na Instagramie Irynie, dyrektorce szpitala w Charkowie.

Dyrektor charkowskiej placówki medycznej Iryna za pośrednictwem Instagrama Davida Beckhama pokazała całemu światu, jak wygląda praca w szpitalu w obliczu wojny.

- Dzisiaj przekazuję moje kanały w mediach społecznościowych Irynie, szefowej Regionalnego Centrum Perinatalnego w Charkowie w Ukrainie, gdzie pomaga matkom podczas porodu. Zobaczcie moją relację w stories, aby dowiedzieć się więcej o niesamowitej pracy Iryny i zatrudnionych w służbie zdrowia

- powiedział piłkarz w krótkim nagraniu poprzedzającym relację z Charkowa.

Iryna pokazała na Instagramie gwiazdy futbolu szpitalne sale, w których leżą noworodki. Dzięki jej nagraniu cały świat mógł zobaczyć również piwnice budynku, w których musi ukrywali się pracownicy placówki i pacjenci.

– Spędziliśmy tu trzy godziny. To był przerażający czas. Niestety nie mogliśmy przenieść do piwnicy tych maluchów, które muszą przebywać na intensywnej terapii. Ich życie zależy od specjalistycznej aparatury

– relacjonowała dyrektorka.

Dyrektorka szpitala w Charkowie wspomniała o nieocenionym wsparciu UNICEF-u, który dostarczył placówce generator tlenu.

– Wsparcie UNICEF-u jest dla nas bardzo ważne. UNICEF wspiera Ukrainę od lat

– skomentowała i dodała:

– Możliwe, że ryzykujemy nasze życie, ale nie myślimy o tym. Kochamy naszą pracę. Każde wsparcie ma dla nas ogromne znaczenie.

Inf.: Instagram
Fot.: Instagram, wikipedia

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje