wtorek, 16 kwietnia 2019 13:46

Dębica. Chcieli zatrzymać złodzieja. Wyciągnął nóż

Autor Joanna Frydrych
Dębica. Chcieli zatrzymać złodzieja. Wyciągnął nóż

W zeszłym tygodniu, policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą kradzieży sklepowej. Doszło do niej w jednym z dębickich sklepów. 40-letni mężczyzna ukradł elektronarzędzia, a potem w kierunku pracowników sklepu skierował nóż. Mężczyzna krótko cieszył się wolnością. Został zatrzymany przez policję, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

W poniedziałek 8 kwietnia, policjanci zostali wezwani do jednego z marketów znajdującego się przy ulicy Rzeszowskiej w Dębicy. Według zgłoszenia, doszło tam do kradzieży sklepowej. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna będąc w sklepie ukradł wiertarko-wkrętarkę. Ze swoim łupem skierował się ku wyjściu. Jednak na drodze przestępcy stanął personel sklepu. Mężczyzna podczas ucieczki skierował w stronę pracowników trzymany w dłoni nóż.

Policjanci zatrzymali złodzieja kilkadziesiąt minut później. Okazał się nim 40-letni mężczyzna, nieposiadający stałego miejsca zamieszkania. Skradziony towar zdążył sprzedać 39-letniemu mieszkańcowi Dębicy. Zatrzymanego przewieziono do dębickiej komendy Policji. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila. Został osadzony do wytrzeźwienia. Policjanci odzyskali skradziony towar.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że 40-latek miesiąc wcześniej opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. 10 kwietnia, decyzją Sądu Rejonowego w Dębicy, wobec 40-latka zastosowano areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Info: KPP Dębica

Dębica - najnowsze informacje