czwartek, 25 czerwca 2020 14:08

Depilacja laserowa SHR – jak przygotować się do kuracji i ile zabiegów wykonać?

Autor Głos 24
Depilacja laserowa SHR – jak przygotować się do kuracji i ile zabiegów wykonać?

Super Hair Removal, bo taka nazwa kryje się pod skrótem SHR, jest jedną z najnowszych metod depilacji, jaką znajdziemy na rynku kosmetycznym. Zabieg pozwala więc na zredukowanie owłosienia w różnych partiach ciała, np. w okolicach nóg, pach, przedramion czy pleców. Zanim jednak zdecydujemy się na depilację laserową SHR, powinniśmy najpierw sprawdzić najważniejsze informacje na temat tej kuracji. Istotny jest m.in. program terapii, czyli liczba i częstotliwość zabiegów.

Już od bardzo wielu lat osoby, którym zależy na usunięciu owłosienia, decydują się na zabiegi z zakresu depilacji laserowej. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że nie ma tu mowy o jednej, konkretnej terapii gabinetowej. W salonach i klinikach urody oferowane są różnego rodzaju metody, które pozwalają na bezpiecznie i przede wszystkim skuteczne zredukowanie niechcianych włosków. Jedną z nich jest depilacja laserowa SHR, czyli Super Hair Removal. Na czym polega wspomniany zabieg i jak się do niego przygotować? Ile razy trzeba go powtórzyć, aby uzyskać trwałe i zadowalające efekty?

Na czym polega usuwanie owłosienia technologią SHR?

W przypadku depilacji SHR wykorzystuje się nowoczesną aparaturę zabiegową, która łączy w sobie działanie lasera oraz właściwości pulsującego światła. Przy użyciu takiego urządzenia kosmetolog może precyzyjnie usunąć niechciane owłosienie z wybranych partii ciała, np. z okolic nóg, pośladków, przedramion, brzucha czy pleców. Ponadto, wspomniana aparatura umożliwia osobie wykonującej zabieg ścisłe kontrolowanie emitowanych impulsów światła. To z kolei wpływa na większe bezpieczeństwo depilacji SHR – w porównaniu z innymi zabiegami laserowymi.

Najważniejsze wydaje się jednak to, że kuracja tego typu przynosi zadowalające rezultaty zarówno w przypadku włosków jasnych, jak i u osób z ciemną karnacją. Wszystko za sprawą skutecznego oddziaływania impulsów światła na melaninę zawartą w strukturze włosa. W depilacji SHR liczy się bowiem precyzja i dłuższy czas „naświetlania” obszaru zabiegowego. A najnowsze badania potwierdzają, że nie tylko jest to bezpieczniejsza forma usuwania owłosienia, niż w przypadku krótkotrwałego i intensywnego działania. Depilacja laserowa SHR, również dzięki temu, że delikatnie ogrzewa skórę, zapewnia często lepsze rezultaty. I to przy różnych typach urody, karnacji oraz owłosienia.

Jak przygotować się do terapii w gabinecie?

Przystąpienie do serii zabiegów depilacji laserowej SHR wymaga m.in. odpowiedniego przygotowania. Ważnym zaleceniem jest to, aby bezpośrednio przed wizytą w gabinecie nie usuwać samodzielnie owłosienia w obszarze poddawanym kuracji, np. przy użyciu depilatora, pęsety lub wosku. W dniu zabiegu włoski powinny mieć długość około 2-3 mm, gdyż wtedy impulsy światła, emitowanie przez aparaturę SHR, pozwolą na skuteczne uszkodzenie mieszka włosowego. I tym samym terapia zapewni znacznie lepsze rezultaty w krótszym czasie. Ponadto, depilacja owłosienia w warunkach domowych bezpośrednio przed wizytą w gabinecie może doprowadzić do podrażnienia skóry lub nawet do powstania drobnych ranek. A to z kolei wykluczy przeprowadzenie zabiegu w salonie urody.

Jednym z najważniejszych przeciwwskazań do depilacji laserowej jest również świeżo nabyta opalenizna – powstała na skutek ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych, po wizycie w solarium lub po zastosowaniu samoopalacza. Wówczas trzeba odczekać kilka tygodni, aż do momentu, w którym skóra naturalnie rozjaśnieje. Dlatego też zaleca się korzystanie z zabiegów depilacji laserowej SHR w okresie mniejszego nasłonecznienia, np. jesienią.

Liczba i częstotliwość zabiegów depilacji SHR

Warto mieć świadomość, że depilacja laserowa SHR wymaga m.in. przestrzegania programu kuracji, który zostanie ustalony z kosmetologiem. Tylko wtedy możliwe będzie uzyskanie zadowalających rezultatów, czyli skuteczne usunięcie owłosienia z wybranych okolic ciała. Natomiast skrócenie odstępu pomiędzy kolejnymi wizytami lub wydłużenie tego czasu może zdecydowanie obniżyć efektywność działania aparatury SHR.

Jak najczęściej przebiega cała seria zabiegów depilacji laserowej? W większości przypadków trzeba przygotować się na około 6-10 wizyt w salonie urody lub gabinecie medycyny estetycznej. W zależności od ustaleń z kosmetologiem, kolejne zabiegi depilacji laserowej SHR odbywają się w odstępach czasowych wynoszących od 4 do 8 tygodni.

Artykuł powstał na podstawie konsultacji z kosmetologami gabinetu Qclinique w Warszawie.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje