poniedziałek, 14 września 2020 12:19

Dla kogo będzie odpowiedni materac średnio twardy?

Autor Głos 24
Dla kogo będzie odpowiedni materac średnio twardy?

Odpowiednio dobrany materac ma fundamentalne znaczenie dla jakości snu. Zakup wysokiej klasy produktu to inwestycja w zdrowie na całe lata! Wybierając materac do spania, zwróćmy uwagę nie tylko na materiał, z jakiego został wykonany, cenę czy wartości wizualne, ale przede wszystkim na jego grubość i twardość. Jeśli dostosujemy ten aspekt do naszej wagi, wzrostu i budowy ciała, sen będzie efektywny, a wypoczynek zdrowy dla kręgosłupa.

Jakie znaczenie dla efektywności snu ma grubość i twardość materaca?

Istnieje kilka parametrów istotnych przy wyborze odpowiedniego produktu. Rozmiar materaca dostosowujemy do naszego wzrostu, wielkości łóżka i ilości śpiących na nim osób. Z kolei dobrze dobrany rodzaj wypełnienia wpływa na komfort układu kostnego, dopasowuje produkt do krzywizn ciała i pozwala na regenerację i odpoczynek mięśni.

Jednym z najważniejszych aspektów jest jednak twardość materaca. Oznacza się ją literą "H" oraz odpowiednią cyfrą (najczęściej od 1 do 4), gdzie H1 to materac najbardziej miękki, a H4 - najtwardszy. Najczęściej wybieraną opcją - obok wariantu H2 - jest H3, czyli materac średnio twardy. Pamiętajmy, że stopień twardości powinniśmy dostosować przede wszystkim do wagi ciała (im jesteśmy lżejsi, tym bardziej miękki może być materac), ale też do jego budowy i naszych indywidualnych preferencji.

Kto powinien zdecydować się na materac o średniej twardości?

Jest on przeznaczony dla osób o wadze od 80 kg do 100 kg, a także dla tych, które ważą mniej, ale lepiej wypoczywają na nieco twardszych materacach. Ten typ materaca będzie odpowiedni również dla zwolenników spania na brzuchu.

Innym czynnikiem, który powinien nas skłonić do wybrania wariantu H3, są wady postawy i choroby kręgosłupa. Średni poziom twardości daje bowiem odpowiednie oparcie kręgosłupowi i sprawia, że mamy szansę obudzić się bez bólu i dyskomfortu.

Warto jednak zastanowić się, co zrobić w przypadku modyfikacji, jakim podlega nasze ciało często w całkiem krótkim czasie. Twarde łóżko dla twardego faceta, miękkie dla miękkiego? Jak to dobrać? Dobrej jakości materac dostosowuje się do tych zmian. Świetnym rozwiązaniem będzie tutaj innowacyjny produkt z regulacją twardości przy pomocy ruchomej pianki, którą można bez trudu wyjmować i przekładać w obrębie materaca.

W leczeniu jakich dolegliwości będzie pomocny materac o twardości H3?

Wskazania do zakupu tego typu materaca to nie tylko przedział wagowy 80-100 kg i schorzenia kręgosłupa. Jego wybór powinny również rozważyć osoby cierpiące na reumatyzm, sztywność stawów, bóle pleców i choroby ortopedyczne. A także takie, które nie lubią w sypialni nadmiernego ciepła i przegrzania - daje on bowiem uczucie przyjemnego chłodu.

Materac średnio twardy musi także zawierać odpowiednie wypełnienie. Jakie? Do wyboru mamy materace piankowe, sprężynowe lub hybrydowe, będące połączeniem dwóch pierwszych. To, którą z opcji wybierzemy, powinno być zależne również od naszych gabarytów, wzrostu i indywidualnych upodobań. Warto skonsultować wybór ze specjalistą, biorąc pod uwagę stan zdrowia, zwłaszcza kręgosłupa i stawów. Pamiętajmy, że nie ma lepszej inwestycji w zdrowy sen niż zakup dobrego materaca - wszak spędzamy na nim jedną trzecią naszego życia.

*****

Projektując materace i poduszki, SleepMed kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje