czwartek, 22 października 2020 12:50

Dobczyce. Jak działa punkt wymazowy?

Autor Wiktoria Mitura
Dobczyce. Jak działa punkt wymazowy?

Od 19 października działa punkt wymazowy drive-thru na badanie obecności wirusa SARS-CoV 2 w Dobczycach. To drugie miejsce w powiecie świadczące takie usługi.

Punkt działać będzie codziennie (poniedziałek - niedziela) w godz. 11:00 - 16:30 (do 16:00 wykonywane będą badania w ramach NFZ). Punkt mieści się pod adresem: ul. Zarabie 35c.

Telefonicznej rejestracji na badania dokonać można pod nr 12 271 09 00 lub 510 090 854.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu oraz chcąc jednocześnie wesprzeć myślenicki szpital, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach oraz przychodnią Specjalmed podjęliśmy działania w kierunku utworzenia drugiego punktu wymazowego właśnie w Dobczycach. Nasz starania były skuteczne i już teraz osoby skierowane na badanie mogą wykonać je w komfortowych warunkach, a punkt przy szpitalu został odciążony. Za tę ważną współpracę, podjętą wspólnie z Gminą Dobczyce w tym trudnym czasie pragnę podziękować Starostwu Powiatowemu w Myślenicach oraz spółce Specjalmed. Za pomoc w organizacji i funkcjonowaniu punktu dziękuję także jednostkom OSP z terenu Gminy Dobczyce – podkreśla Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś.

foto: gov.pl

Myślenice - najnowsze informacje