sobota, 21 stycznia 2023 18:20

Doszło do brutalnego zabójstwa. Mężczyzna miał na ciele liczne rany

Autor Katarzyna Jamróz
Doszło do brutalnego zabójstwa. Mężczyzna miał na ciele liczne rany

Potworna tragedia rozegrała się we wtorek (17 stycznia) w Chrzanowie. Mężczyźni pili razem alkohol, a następnie jeden z nich rzucił się na drugiego z nożem, pozbawiając go życia.

Do brutalnego zabójstwa doszło we wtorek (17 stycznia) podczas alkoholowej libacji, która odbyła się w jednym z pustostanów na terenie Chrzanowa. Bezdomni mężczyźni spożywali wspólnie alkohol. W pewnym momencie starszy z nich sięgnął po nóż, a następnie rzucił się na swojego kompana od kieliszka. 46-latek zadał 37-latkowi liczne ciosy przy pomocy ostrego narzędzia. Obrażenia jakich doznał młodszy mężczyzna okazały się śmiertelne.

Następnego dnia, w środę (18 stycznia) 46-latek zgłosił się na Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie, informując policjantów o tym, czego się dopuścił. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane przez mężczyznę miejsce, gdzie odnaleźli zwłoki 37-latka. Na jego ciele znajdowały się liczne rany cięte i kłute, które zostały zadane nożem. Bezdomny mężczyzna wskazał mundurowym narzędzie zbrodni.

Podejrzany mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Został przesłuchany następnego dnia, gdy wytrzeźwiał. W czwartek (19 stycznia) mężczyzna usłyszał od prokuratora zarzut zabójstwa. 46-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za zabójstwo grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Edycja własna

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka