Chwila nieuwagi, krzyk, a potem nerwowe minuty, które dla bliskich ciągnęły się jak wieczność. W Myślenicach doszło do groźnego zdarzenia z udziałem 7-letniego dziecka – na szczęście finał nie zamienił się w tragedię.
W środę, 14 stycznia, kilka minut po godzinie 20.00 służby ratunkowe interweniowały przy ul. Leśnej w Myślenicach. Zgłoszenie dotyczyło 7-letniego dziecka, które wpadło do studni. Jak przekazano, miała ona około 6 metrów głębokości i była sucha – bez wody.
Na miejscu pojawiły się trzy zastępy strażaków. Akcja – jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, kpt. Huberta Ciepłego – przebiegała błyskawicznie. Dziecko zostało wydobyte na powierzchnię po około 7 minutach od rozpoczęcia działań.
Po ewakuacji chłopiec trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Był przytomny i – według wstępnej oceny – nie odniósł obrażeń, choć w takich sytuacjach standardem są dalsze badania i obserwacja, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nic nie wskazuje na uraz.
Fot. zdjęcie ilustracyjne








![[13.02.2026] Pogoda na piątek. Przeplatanka słońca i deszczu w Małopolsce – sprawdź, gdzie spadnie temperatura](https://cdn.glos24.pl/2026/02/2026-01-25-Rynek-G--wny---Krak-w---2026-001_w300.webp)










![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)