sobota, 8 października 2022 10:52

Dwa sądowe zakazy kierowania, we krwi dwa promile. 34-latek w rękach policji

Autor Patryk Trzaska
Dwa sądowe zakazy kierowania, we krwi dwa promile. 34-latek w rękach policji

Dwa zakazy kierowania (w tym jeden dożywotni) nie powstrzymały 34-letniego mieszkańca gminy Osiek (powiat oświęcimski), który jeździł slalomem pod wpływem alkoholu w Kętach. Mężczyźnie grozi teraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za złamanie zakazu  kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy ze środy na czwartek (5/6.10.2022) policjanci zauważyli samochód marki Volkswagen, który jechał slalomem uliczkami wokół kęckiego Rynku. Funkcjonariusze dali  kierującemu sygnał do zatrzymania się, aby dokonać kontroli stanu  trzeźwości.

Podczas czynności mundurowi potwierdzili swoje  spostrzeżenie. 34 – letni mieszkaniec gminy Osiek był pod wpływem  alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu.  Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada dwa sądownie zakazy kierowania, w tym jeden zakaz dożywotni.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do  2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz  grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za złamanie zakazu  kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje