wtorek, 9 marca 2021 09:52

Dzieci wrócą do szkół po Wielkanocy? Przemysław Czarnek komentuje

Autor Aleksandra Tokarz
Dzieci wrócą do szkół po Wielkanocy? Przemysław Czarnek komentuje

Trzecia fala koronawirusa w Polsce rozpędza się. Tymczasem wciąż pojawia się pytanie kiedy do szkół będą mogły wrócić dzieci. Jak zapowiedział szef resortu edukacji i nauki, to właśnie w niedalekiej przyszłości, po Wielkanocy „będziemy mogli rozmawiać o terminach powrotu dzieci i młodzieży do szkół”.

Na antenie radiowej jedynki Przemysław Czarnek był pytany o ewentualny powrót do szkół dzieci. – Jeśli zachowamy rzeczywiście odpowiedzialność społeczną, będziemy stosować się do obostrzeń, do rygorów to ja jestem optymistą, że w perspektywie właśnie po Świętach Wielkanocnych, będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej – tłumaczył szef resortu edukacji i nauki.

Jak podkreślił, wpływ na to będzie miała liczba zaszczepionych nauczycieli, których jest już ponad 90 proc. Według stanu na miniony piątek szczepionkę przyjęło ponad 400 tys. nauczycieli, na 590 tys. zarejestrowanych.

Jak zaznaczył, w klasach ósmych i maturalnych nauka odbywa się w formie „quasi-hybrydowej”. – Od 18 stycznia uczniowie klas ósmych i maturalnych mogą korzystać z konsultacji indywidualnych, konsultacji w niewielkich grupach, ale także w grupowych sprawdzianach czy egzaminach próbnych, które choćby teraz się odbywają i wcześniej takie testy też były robione – powiedział.

Rząd zawiesza leczenie!
Świadczenia medyczne i planowe zabiegi powinny zostać wstrzymane. To apel skierowany do placówek opieki zdrowotnej, na polecenie ministra zdrowia. Wszystko, aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów chorych na Covid-19, którzy wymagają pilnego przyjęcia do szpitala.
koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje