sobota, 17 lipca 2021 07:31

Dziś znów upały, burze i nawałnice. Kiedy poprawa?

Autor Aleksandra Tokarz
Dziś znów upały, burze i nawałnice. Kiedy poprawa?

Sobota pogodna będzie jedynie na krańcach północno-zachodnich. Na pozostałym obszarze kraju szykuje się jednak kolejny upalny i burzowy dzień. Pogoda poprawi się dopiero od niedzieli. Przyszły tydzień ma być znacznie spokojniejszy – informuje RMF24.

Z pogodnej, a przede wszystkim bezdeszczowej pogody, będą cieszyć się dziś mieszkańcy północno-zachodniej części Polski i Wybrzeża. Na pozostałych obszarach znów szykuje się jednak upalny i burzowy dzień. Jak ostrzega synoptyk IMGW w rozmowie z RMF24, w związku z tym należy spodziewać się nawałnic.

Burze miejscami mogą być bardzo intensywne, z równie dużym natężeniem opadów. Zgodnie z szacunkami IMGW, wartości sobotnich opadów mogą sięgać 40 mm (40 litrów na mkw.). Możliwe także mocne porywy wiatru - do 90 km/h, a także opadów gradu.

Temperatura będzie dziś podobna do tej z poprzednich dni.

Jak informuje IMGW, zostały wydane ostrzeżenia przed burzami z gradem 1 stopnia dla województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, mazowieckiego, lubelskiego, dolnośląskiego, opolskiego. Prognozowane są opady 20-30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80-90 km/h.

Poprawy sytuacji można spodziewać się w przyszłym tygodniu, wówczas będzie znacznie spokojniej.

inf. RMF24.pl, fot. ilustracyjne/pixabay

Małopolska - najnowsze informacje