czwartek, 4 listopada 2021 13:01

Ewakuacja na budowie Północnej Obwodnicy Krakowa. Uszkodzono gazociąg

Autor Aleksandra Tokarz
Ewakuacja na budowie Północnej Obwodnicy Krakowa. Uszkodzono gazociąg

Strażacy i pogotowie gazowe od kilkunastu minut pracują w rejonie węzła Zielonki – tam, na budowie Północnej Obwodnicy Krakowa doszło do uszkodzenia gazociągu. Ulica Na Popielówkę w Zielonkach została zamknięta.

Pracownicy budowy zostali ewakuowani, a dopływ gazu odcięto. Ulica Na Popielówkę została jednak całkowicie zamknięta. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Z powodu uszkodzenia gazociągu na budowie S52 (Północna Obwodnica Krakowa) w m. Zielonki w rejonie przystanku Zielonki Długopolska autobusy linii nr „220” i „240” są w obu kierunkach kierowane na trasę objazdową w Zielonkach przez ul. Długopolską, Krakowskie Przedmieście i ks. J. Zięby – czytamy na stronie Platformy Komunikacyjnej Krakowa.

#AKTUALNIE W Zielonkach na budowanym odcinku drogi S7 doszło do uszkodzenia rury z gazem. Obecnie trwa ewakuacja pracowników z miejsca budowy. Na miejscu działań pracuje pogotowie gazowe i straż pożarna.

Opublikowany przez Powiat Krakowski 112 Czwartek, 4 listopada 2021

Budowa Północnej Obwodnicy Krakowa jest obecnie jedną z największych inwestycji, prowadzonych w stolicy Małopolski. Według planów prace zakończą się w lipcu 2023 roku.

fot. Powiat Krakowski 112

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje