piątek, 20 maja 2022 10:17

[FOTO, WIDEO] Gala Małopolskiego Kongresu Rodzinnej Pieczy Zastępczej w wielickiej kopalni

Autor Marzena Gitler
[FOTO, WIDEO] Gala Małopolskiego Kongresu Rodzinnej Pieczy Zastępczej w wielickiej kopalni

Gala Rodzicielstwa Zastępczego była zwieńczeniem Małopolskiego Kongresu Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Podczas wydarzenia uhonorowano zasłużone rodziny zastępcze z całego województwa, również te z powiatu wielickiego.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. udział Premier RP Mateusz Morawiecki, Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej, parlamentarzyści, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego prof. Jan Tadeusz Duda, wicemarszałek Łukasz Smółka, Iwona Gibas z zarządu województwa, radni województwa: Marta Mordarska i Rafał Kosowski oraz wicewojewoda Ryszard Pagacz oraz starostowie powiatów z terenu Małopolski.

Powiat wielicki reprezentowali posłanka Urszula Rusecka, organizatorka wydarzenia i przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, która od kilku dni obradowała w Małopolsce, poseł Rafał Bochenek oraz członkowie Zarządu Powiatu Wielickiego z wicestarostą Henrykiem Gaworem.

O wrażeniach z gali mówią Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej, posłanka Urszula Rusecka, Aleksandra Ślusarek, Członek Zarządu Powiatu Wielickiego, Anna Front, Zastępca Dyrektora PCPR w Wieliczce oraz Barbara i Wiesław Włosikowie, którzy od 17 lat prowadzą rodzinę zastępczą w powiecie wielickim.

Na uroczystej gali, która odbyła się w reprezentacyjnej komnacie Warszawa Kopalni Soli "Wieliczka", prestiżową Nagrodą Polonia Minor uhonorowano 42 rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka z całej Małopolski. Otrzymały ja też rodziny z powiatu wielickiego.

Nagroda Polonia Minor to wyróżnienie Samorządu Województwa Małopolskiego, które jest przyznawane za wyjątkową działalność na rzecz Małopolski. O przyznaniu nagrody decydują Marszałek Województwa Małopolskiego wraz z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego.

fot. Mateusz Łysik / Głos24

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje