wtorek, 19 kwietnia 2022 08:45

Generał z Białorusi grozi Polsce. "Zniszczenia, śmierć, eksplozje"

Autor Katarzyna Jamróz
Generał z Białorusi grozi Polsce.  "Zniszczenia, śmierć, eksplozje"

Generał major Aleksandr Walfowicz zagroził Polsce i Litwie. Stwierdził, że oba państwa może spotkać "śmierć, zniszczenia i eksplozje", jeżeli NATO przeprowadzi działania wojskowe przeciwko Białorusi. Zdaniem Sekretarza Rady Bezpieczeństwa Białorusi "Zachód chce rozpocząć wojnę".

Serwis belsat.eu przekazał informację powołując się na rosyjskie i białoruskie media propaństwowe. Walfowicz miał podkreślić, że Białoruś obserwuje wzrost liczebności wojsk NATO w Polsce i Litwie, a także modernizację infrastruktury wojskowej. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi zauważył, że z budżetów przeznaczane są duże środki na sektor obronny.

– Nie jest jasne dlaczego przygotowują swoją infrastrukturę. Prawdopodobnie po to, by rozpętać i przygotować agresję

– miał powiedzieć Walfowicz, cytowany przez portal belsat.eu.

Sekretarz białoruskiej Rady Bezpieczeństwa przekonywał, że "Zachód chce rozpętać wojnę na Białorusi". Generał ostrzegł również państwa Sojuszu przed konsekwencjami takiego posunięcia.

Myślę, że prości ludzie, naród polski i litewski, widzą, co dzieje się dziś w Ukrainie. Jakie to zniszczenia, jaka to tragedia, jak zwykli ludzie umierają w Ukrainie

– miał powiedzieć dowódca.

Walfowicz rzekomo ma nadzieję, że wspominane przez niego państwa nie będą chciały dalszej eskalacji i nie będą w stanie rozpętać agresji na Białoruś.

– Działania zbrojne będą toczyć się nie tylko na Białorusi. Nie, na ich terytorium będą również zniszczenia, śmierć i eksplozje

– miał zapowiedzieć Walfowicz.

Jak informuje belsat.eu, do niedawna urzędnik wydarzenia w Buczy nazywał "inscenizacją".

Fot.: Unsplash/Wikipedia

Czytaj również:

“Gwałć ukraińskie baby”. Porażające słowa żony rosyjskiego żołnierza
Wiadomości Europa: Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy udało się przechwycić rozmowę rosyjskiego małżeństwa, podczas której 27-latka nakłaniała męża do gwałcenia ukraińskich kobiet.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje