czwartek, 10 marca 2022 07:54

Gigantyczne wsparcie dla Ukrainy! Wiemy, ile ton trafiło dzięki PKP do wschodnich sąsiadów

Autor Mirosław Haładyj
Gigantyczne wsparcie dla Ukrainy! Wiemy, ile ton trafiło dzięki PKP do wschodnich sąsiadów

Polskie Koleje Państwowe poinformowały, że pomoc do Ukrainy płynie "szerokim torem"! Codziennie skoordynowane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych transporty z pomocą humanitarną wyjeżdżają do naszych wschodnich sąsiadów.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych podsumowała wsparcie udzielone od początku wojny Ukrainie.

– Codziennie skoordynowane przez #RARS transporty z pomocą humanitarną wyjeżdżają do naszych wschodnich sąsiadów. Pomoc na Ukrainę płynie szerokim torem. Do tej pory przekazaliśmy wsparcie o łącznej wadze 7800 ton

– przekazała na Twitterze.

W pomoc Ukrainie angażują się nie tylko organizacje rządowe, ale i osoby prywatne, organizując oddolne inicjatywy takie, jak na przykład Zupa dla Ukrainy Kraków. Ta powstała w stolicy Małopolski i polega na gotowaniu zup i ciepłych posiłków dla uchodźców z Ukrainy. Zarówno dla tych przebywających w Krakowie, jak i odbieranych z granicy. Inicjatorkami grupy Zupa dla Ukrainy Kraków są: Anna Chromik, Kasia Pilitowska, Kamila Maciąg-Lisowska. Jej członkowie, których jest już dwa tysiące, z pomocą mediów społecznościowych dystrybuują setki litrów zawekowanej zupy dla wszystkich potrzebujących zza wschodniej granicy. Osoby potrzebujące posiłku dla uchodźców z Ukrainy mogą ich szukać w Składzie Solnym na ulicy Na Zjeździe 8. Z jedną z inicjatorek akcji, Anną Chromik, porozmawialiśmy na temat tego, jak doszło do powstania grupy. Poznaliśmy też zasady jej funkcjonowania. Więcej przeczytasz tutaj.

Inf.: Twitter

Czytaj również:

Abp Jędraszewski przyjął do Pałacu Arcybiskupów Krakowskich uchodźców. “Każdy jest dla nas siostrą i bratem”
Wiadomości Kraków: Każda parafia Archidiecezji włącza się w pomoc dla Ukrainy. Na plebaniach, w domach pielgrzyma, w zakonach i w budynkach należących do parafii przebywa kilkanaście tysięcy uchodźców. Arcybiskup Marek Jędraszewski przyjął do Pałacu Arcybiskupów Krakowskich Ukraińców.
Kraków: “Zupa jest czymś od serca”. 800 litrów dziennie dla Ukraińców. Też możesz gotować
W stolicy Małopolski powstała oddolna inicjatywa gotowania zup i ciepłych posiłków dla uchodźców z Ukrainy. Zarówno dla tych przebywających w Krakowie, jak i odbieranych z granicy. Inicjatorkami grupy Zupa dla Ukrainy Kraków są: Anna Chromik, Kasia Pilitowska, Kamila Maciąg-Lisowska. Jej członkowie,…
Uwaga Kraków! Albertynki pilnie proszą o pomoc! Przyjęły kolejnych Ukraińców. Czego im potrzeba?
Wiadomości Kraków: Siostry albertynki po pierwszym apelu o pomoc w związku z przyjęciem 60 osób z Ukrainy zamieściły w sieci podziękowania dla krakowian, którzy okazali morze pomocy. Dziś siostry kolejny raz potrzebują wsparcia, goszczą kolejnych uchodźców z Ukrainy.
Polska

Polska - najnowsze informacje