wtorek, 23 kwiecień 2019 12:26

Tydzień na zgłoszenie do konkursu "All you need is vote"

Napisane przez

Do końca kwietnia można zgłaszać się do konkursu „All you need is vote!”. Na uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych czekają nagrody pieniężne.

Aby powalczyć o wygraną, trzeba przygotować pracę zachęcającą do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Organizatorem konkursu jest Polska Agencja Prasowa.

„Za niespełna dwa miesiące w Polsce odbędą się eurowybory. Liczymy na to, że przy tej okazji młodzież pogłębi swoją wiedzę o Parlamencie Europejskim i zmobilizuje dorosłych do wzięcia udziału w majowym głosowaniu” – podkreślają organizatorzy.

Prace konkursowe mogą mieć formę wypowiedzi pisemnej, prezentacji, fotoreportażu wraz z komentarzem lub filmu, przy czym nie może on być dłuższy niż 10 minut. W przypadku filmu dopuszczalna jest praca zespołowa – grupy znajomych, koła zainteresowań czy klasy.

W maju pięcioosobowe jury wyłoni spośród zgłoszonych trzy najlepsze prace. Zwycięzca otrzyma 7000 zł, laureat drugiego miejsca - 4000 zł, a trzeciego - 2000 zł.

Termin nadsyłania prac mija 30 kwietnia 2019 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.europarlament.pap.pl/konkurs. I pytania, i zgłoszenia można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Parlament Europejski 2019” współfinansowanego z programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Minister Edukacji Narodowej objęła konkurs patronatem honorowym.

Fot. PAP

Piotr Sosin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.