poniedziałek, 19 listopad 2018 14:57

Prezydent złoży ślubowanie

Napisał

Prezydent Jacek Majchrowski złoży ślubowanie podczas pierwszej sesji Rady Miasta Krakowa VIII kadencji. Zaprzysiężenie Prezydenta Miasta Krakowa odbędzie się w środę, 21 listopada o godz. 12.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Już niedługo w Krakowie rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Inspiracje zostały zaczerpnięte z twórczości artystów związanych z miastem, Stanisława Wyspiańskiego i Zofii Stryjeńskiej. Nowością tegorocznej dekoracji będzie świetlny napis KRAKÓW w świątecznej oprawie.

poniedziałek, 19 listopad 2018 12:44

Zamknięcie miejsca-legendy: kina ARS

Napisał

Na oficjalnej stronie facebookowej kina ARS pojawił się komunikat, który pewnie zaskoczy i zasmuci wiele osób:

W nocy z 27 na 28 października w krakowskim klubie Hush Live został pobity 27-latek. Sprawcami mieli być m.in. pracownicy ochrony klubu. 

poniedziałek, 19 listopad 2018 11:52

Krakowska pomoc dla rodziny w kryzysie

Napisał

W Krakowie dostępna jest pomoc dla wszystkich rodzin, które aktualnie znajdują się w trudnej, kryzysowej sytuacji. Można ją uzyskać w jednym z czterech ośrodków i uzyskać potrzebne wsparcie.

poniedziałek, 19 listopad 2018 10:54

Razem przeciw HIV - czerwona kokardka zaświeci w Krakowie

Napisał

Z okazji Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV po ulicach stolicy Małopolski będzie jeździł samochód wyświetlający kilkumetrową czerwoną kokardkę na fasadach budynków.

poniedziałek, 19 listopad 2018 10:40

Ekopudełka na problematyczne śmieci

Napisał

Prostym sposobem na trudne odpady jest nowy program edukacyjny Miejskiego Przedsiębiorstw Oczyszczania dla wszystkich mieszkańców Krakowa, czyli ekopudełka – specjalne pojemniki, w których krakowianie mogą zostawiać najbardziej problematyczne i niebezpieczne z punktu widzenia środowiska śmieci.

Zaplanowane na sobotę, 17 listopada zmiany w organizacji zastępczej komunikacji miejskiej do Bronowic zaczną obowiązywać kilka dni później niż zakładano (najprawdopodobniej maksymalnie 7 dni). Podczas odbioru tymczasowego oznakowania dla drugiego etapu przebudowy torowiska do Bronowic stwierdzono nieścisłości uniemożliwiające bezpieczne prowadzenie ruchu autobusów po nowej trasie. Wprowadzenie zapowiadanych zmian związanych z drugim etapem prac zostało zawieszone do czasu skorygowania przez wykonawcę stwierdzonych uchybień.

piątek, 16 listopad 2018 13:44

PiS i Majchrowski w koalicji w RM?

Napisał

To ma prawo być szokiem dla wielu wyborców, ale jest całkiem prawdopodobne, że większość w krakowskiej radzie miejskiej utworzą radni Przyjaznego Krakowa wspólnie z radnymi z PiS. Wiemy, że taka opcja jest na serio brana pod uwagę, a wszystko rozstrzygnie się najprawdopodobniej w najbliższych dniach.

Strona 1 z 139
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA