wtorek, 14 maj 2019 10:00

Bielsko-Biała: Zmiany w strefie. Sprawdź, zanim zaparkujesz

Napisał
fot. UM Bielsko-Biała fot. UM Bielsko-Biała

Jak informuje Urząd Miasta Bielsko-Biała, od września nastąpi zmiana systemu poboru opłat na obszarze strefy płatnego parkowania.

Do tej pory w strefie płatnego parkowania w Bielsku-Białej, od czasu jej utworzenia w czerwcu 2015 roku, opłaty pobierali inkasenci parkingowi. Od 1 września opłaty za postój będzie można uiszczać w 55 parkomatach.

– Przyjęte rozwiązanie umożliwi: wnoszenie opłat za postój bilonem lub bezgotówkowo, wnoszenie opłaty dodatkowej bezpośrednio w parkomacie, minutowe przeliczanie opłaconego czasu postoju, zakup biletu parkingowego w parkomacie poza godzinami funkcjonowania strefy płatnego parkowania – podkreśla bielski magistrat.

Jak dodają urzędnicy, niezależnie od przyjętego rozwiązania, na obszarze strefy płatnego parkowania opłaty za postój pojazdów będzie można dokonywać również przy pomocy aplikacji mobilnych SkyCash oraz moBilet.

 

Zmiany w strefie płatnego parkowania w Bielsku-Białej

W związku z wprowadzeniem parkomatów, od września nastąpią istotne zmiany dla użytkowników parkingów. Co się zmieni?

– obowiązek wniesienia opłaty za postój niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu w parkomacie (brak możliwości dokonania opłaty za parkowanie w terminie 14 dni),

– naliczanie opłaty dodatkowej niezwłocznie po stwierdzeniu faktu postoju pojazdu bez wniesionej opłaty parkingowej,

– brak możliwości dokonania opłaty za parkowanie u inkasentów parkingowych, przelewem bankowym bądź w kasie MZD.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.