środa, 22 maj 2019 11:20

Niedzieliska. Powstają nowe obiekty Park&Ride i Bike&Ride

Napisał
W Niedzieliskach trwają prace wykonywane w ramach projektu mającego na celu poprawę infrastruktury obsługi podróżnych oraz obniżenie zjawiska niskiej emisji. Przedmiotowe zadanie finansowane jest w wysokości 85% wartości kosztów kwalifikowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
Dotychczas wykonano prace związane z montażem nowej drewnianej konstrukcji zadaszenia przystankowego wraz z systemem Bike&Ride oraz elementami małej architektury.Powstała ona w miejsce istniejącej wiaty w zatoce przystankowej.
Pozostałe prace, które wykonane zostaną w centrum miejscowości, obejmują przebudowę miejsc postojowych Park&Ride (8 miejsc postojowych, w tym 1 dla osób niepełnosprawnych) oraz montaż systemu Bike&Ride i oświetlenia dla powstałej infrastruktury.
W związku z tym, iż źródła niskiej emisji należą do najpoważniejszych emitorów zanieczyszczeń powietrza, a wzmożony transport samochodowy nasila proces negatywnego wpływu na jakość powietrza, realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości powietrza i redukcji emisji substancji szkodliwych tj. dwutlenek węgla, tlenek węgla, węglowodory, tlenki azotu i cząstki stałe w obszarze gminy i regionów sąsiednich. Umożliwi to osiągnięcie długofalowego efektu poprawy stanu powietrza atmosferycznego w Małopolsce.

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: UG Szczurowa
Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.