wtorek, 19 marzec 2019 14:29

Chrzanów: kalendarz kulturalny marzec/kwiecień

Napisała

MOKSiR Chrzanów zaprasza na najbliższe wydarzenia kulturalne:

JOANNA PARTYKA - MALARSTWO
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Joanny Partyki. 22 marca 2019 r., godz. 18:00 - Galeria Na Piętrze MOKSiR (ul. Broniewskiego 4). 

MARTA PIETRZYK - WYSPA Z OGNIA
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie zapraszają 27 marca 2019 roku o godz. 17:30 na wernisaż wystawy fotograficznej i malarskiej z prelekcją audiowizualną Marty Pietrzyk. Miejsce: sala konferencyjna MOKSiR (ul. Broniewskiego 4 w Chrzanowie). 

OD SMUTKU DO NADZIEI - konferencja
W ramach festiwalu Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna zapraszamy serdecznie na konferencję pt. OD SMUTKU DO NADZIEI, która odbędzie się 6 kwietnia 2019 roku w sali konferencyjnej MOKSiR w Chrzanowie (ul. Broniewskiego 4), godz.: 11:00. Wstęp wolny. 

KONKURS PALM WIELKANOCNYCH
14 kwietnia zapraszamy na konkurs palm wielkanocnych. chrzanowski rynek, godz. 12.50. Szczegóły konkursu na stronie moksir. (www.moksir.chrzanow.pl).

W konkursie oceniane będą palmy pod względem wielkości w kategoriach:
- palmy małe (wysokość do 1 m)
- palmy średnie (wysokość od 1 m do 3 m)
- palmy duże (wysokość powyżej 3 m)
Do wicia palm wielkanocnych powinno się użyć naturalnych materiałów, takich jak: gałązki wierzby, trzcina, jałowiec, pędy malin i porzeczek, chojna turecka, bukszpan, leszczyna, cyprys, sosna, bylica. Palmę winno się zdobić kwiatami i wstążkami z bibuły.
W konkursie oceniane będą palmy pod względem zgodności etnograficznej i artystycznej. Palmy mogą być wykonane zbiorowo, do prezentacji palm typowany jest jeden z przedstawicieli grupy. Organizatorzy nie przewidują nagród zbiorowych. Prezentacja palm odbędzie się w Niedzielę Palmową po mszach świętych o godz. 11.30 w kościołach p.w. św. Mikołaja i Matki Bożej Różańcowej w chrzanowskim rynku o godz. 12.50.
Organizatorzy: - Urząd Miejski w Chrzanowie
- Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie
- Chrzanowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne
- Parafia p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie
- Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie 

EDER I KISSINSKY NA WSPÓLNYM KONCERCIE
Eder wraca do Starej Kotłowni. 30 kwietnia 2019 roku chrzanowski zespół zagra w moksirowskim klubie swój koncert. Gość specjalny - Kissinksy. Start godz. 19:00. Bilety 10 zł (przedsprzedaż - Informacja MOKSiR), 15 zł (w klubie w dniu koncertu).

Info: MOKSiR Chrzanów

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.