piątek, 17 maj 2019 14:56

Na linie i z bronią w ręku - obóz klas wojskowych ZSE w Tymbarku

Napisała

W dniach 7- 9 maja klasy wojskowe: II b i II c oraz I b ZS im. KEN  wTymbarku przebywały na obozie szkoleniowym w Słopnicach – Nowinach.

W pierwszym dniu na teren obozowiska uczniowie przemaszerowali z Tymbarku wraz z posiadanym sprzętem biwakowym. Po przybyciu na miejsce i rozbiciu obozu rozpoczęły się planowe zajęcia, które prowadziło 6 instruktorów z 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie. Uczniowie podzieleni na grupy szkoleniowe uczestniczyli w zajęciach z: wspinaczki linowej, taktyki w różnym terenie, działań saperskich, łączności i chemicznych.

Kolejny dzień to kontynuacja zajęć z pierwszego dnia. Ponadto klasy drugie uczestniczyły w egzaminie praktycznym z przedmiotów wojskowych. Natomiast w godzinach popołudniowych klasa pierwsza brała udział w marszu na szczyt Mogielicy, a klasy drugie zaliczyły bieg na orientację oraz zajęcia ze strzelectwa. Najlepszą drużynę oraz najlepszych strzelców (Angelika Kożuch i Dawid Miśkowiec) wyróżniono drobnymi upominkami. Przeprowadzono również strzelenia do celów reaktywnych w ramach rywalizacji indywidualnej.

W ostatnim uczniowie przejechali autokarem na strzelnicę kulową w Limanowej, gdzie świczono strzelanie z broni bocznego zapłonu (kbks). Uczniowie klas drugich odbyli też egzamin z pływania na pływalni miejskiej.

Kadrę obozu stanowili pan ppłk Dariusz Gizicki, pani Beata Kumórkiewicz, pani Marta Jabrucka – Dyrek oraz pan Krzysztof Przechrzta.

Inf. i foto: ZSE w Tymbarku

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.