piątek, 14 czerwiec 2019 19:15

Limanowa: Już jutro widowiskowy turniej karate

Napisała

W najbliższą sobotę 15 czerwca Limanowa kolejny raz stanie się centrum Karate Kyokushin. Wszystko za sprawą ósmej edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży One World One Kyokushin, który odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3.

Organizowany w Limanowej turniej od samego początku cieszył się bardzo dużą popularnością, a z czasem został uznany za jedną z najlepszych imprez tego typu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W każdej edycji turnieju brało udział około 500 zawodników.

W tegorocznej edycji turnieju organizatorzy wprowadzili dość istotną zmianę – limit zawodników, którzy wezmą udział w turnieju. W tym roku w turnieju, którego pomysłodawcą i organizatorem jest limanowski klub ARS Klub Kyokushinkai będzie rywalizowało 300 zawodników z 40 klubów z Polski, Czech, Litwy, Ukrainy i Węgier. Rywalizacja sportowa odbędzie się w konkurencji kata oraz kumite z podziałem na odpowiednie do wieku oraz wagi zawodników kategorie.

Wszystkich zapraszamy na trybuny hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej i kibicowania młodym karatekom. Rozpoczęcie rywalizacji sportowej planowane jest na godzinę 10, natomiast oficjalne otwarcie, podczas którego m.in. odbędą się widowiskowe pokazy zostało zaplanowane na 14. Wstęp wolny.

Inf. Powiat Limanowski

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.