wtorek, 18 czerwiec 2019 11:01

Prawdziwe gospodynie Męciny obchodziły swój jubileusz

Napisała

W niedzielę 9 czerwca 70-lecie działalności świętowało uroczyście Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny. Okrągły jubileusz istnienia stowarzyszenia był okazją do wspomnień oraz podziękowań i gratulacji dla członkiń Koła, które nieprzerwanie od 70 lat zaangażowane są w upowszechnianie rodzimej kultury i tradycji.

W wydarzeniu Powiat Limanowski reprezentował Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk.

Jubileusz 70- lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie rozpoczęła msza św. dziękczynna w intencji byłych i obecnych członkiń Koła odprawiona w kościele parafialnym w Męcinie. Następnie w remizie OSP w Męcinie miało miejsce okolicznościowe spotkanie, podczas którego zaproszeni goście składali Paniom świętującym jubileusz gratulacje oraz podziękowania za ich społeczną pracę służącą kształtowaniu lokalnej tożsamości kulturowej.

Do gospodyń z Męciny popłynęły życzenia zdrowia, wytrwałości w działaniach służących rozwojowi wsi i pielęgnowaniu lokalnych zwyczajów i tradycji, a kolejne lata działalności były owocne w sukcesy oraz przynosiły zadowolenie z podejmowanych inicjatyw i przedsięwzięć.

Inf. i foto: Powiat Limanowski

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.