piątek, 23 czerwca 2017 15:58

I Memoriał Grzegorza Pieronkiewicza - Racibórz 2017

Autor Redaktor Techniczny

W sobotę 17.06 w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego odbył się I Memoriał im. Grzegorza Pieronkiewicza w zapasach w stylu klasycznym Dzieci i Młodzików. W zawodach uczestniczyło 166 zawodników z Polski, Czech i Serbii.

KS Dalin reprezentowali: Mikołaj Łętocha, Jan Mastela i Adrian Poradzisz w grupie Młodzików, oraz Mikołaj Krawczyk i Wojciech Łętocha w grupie Dzieci. Nasi zawodnicy odnotowali kolejny sukces zdobywając trzy medale - dwa złote i brązowy. Złote medale wywalczyli: Jan Mastela w kat. wagowej do 66 kg, który w finale pokonał zawodnika gospodarzy Mateusza Iwanowskiego, oraz Mikołaj Krawczyk w kat. wagowej do 59 kg Dzieci, pokonując Czecha Kuczerę. Występujący w tej samej kategorii wagowej, lecz w grupie Młodzików Adrian Poradzisz wywalczył brązowy medal pokonując Piotra Wojnarowskiego z Raciborza. Wojciech Łętocha i Mikołaj Łętocha zajęli punktowane ósme miejsca w swoich grupach wiekowych.

Wojtek i Mikołaj nie mieli szczęścia w losowaniu, trafiając na faworytów już na początku turnieju. Walczyli bardzo ambitnie, a na szczególne słowa uznania zasłużył Wojtek podczas wyrównanej, lecz w końcówce przegranej walki z Wiktorem Zielosko z Katowic. Mikołaj Krawczyk, Jan Mastela i Adrian Poradzisz wygrali po trzy walki. Najbardziej widowiskową walkę, przy ogłuszającym dopingu licznie zgromadzonych kibiców stoczył w finale Jan Mastela z faworyzowanym zawodnikiem gospodarzy Iwanowskim, wygrywając na punkty 8:7.