środa, 09 październik 2019 12:30

Dąbrowa Tarnowska: Uwaga! Od czwartku ruch wahadłowy na DK73. Ile to potrwa?

Napisała

W związku z budową obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu DK73, od czwartku 10 października planowana jest zmiana organizacji ruchu. Jest ona związana z rozpoczęciem przebudowy istniejącego fragmentu drogi, na odcinku od budowanego mostu na potoku Bagienica do stacji paliw. Do grudnia obowiązywał będzie ruch wahadłowy.

 Od godz. 12:00 w czwartek z ruchu wyłączony zostanie pas od Tarnowa do centrum Dąbrowy Tarnowskiej. Kierowców obowiązywał będzie ruch wahadłowy, w ciągu dnia sterowany ręcznie, a w godzinach od 18:00 do 6:00 poprzez sygnalizację świetlną. Sterujący ruchem będą obserwować sytuację i dostosowywać czas przejazdu do natężenie ruchu z każdej ze stron jazdy.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i stosowanie się do poleceń sterujących ruchem - apeluje GDDKiA.

Po zmianie organizacji ruchu rozpocznie się usuwanie istniejącej konstrukcji nawierzchni, roboty kanalizacyjne i ziemne. Następnie wykonana będzie nowa konstrukcja drogi i chodnik. Po zakończeniu tych prac do ruchu zostanie dopuszczona przebudowana część drogi, a roboty rozpoczną się na drugim pasie.

Prace drogowe, w tym wykonanie nowej nawierzchni w rejonie budowanego mostu, potrwają do grudnia 2019 r.

inf. i foto: GDDKiA

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.