czwartek, 08 sierpień 2019 12:20

Stary Sącz: Franciszka Grońska skończyła 100 lat

Napisała

Życzenia kolejnych lat w zdrowiu i radości popłynęły m.in. od członków rodziny a także przedstawicieli instytucji samorządowych i rządowych. Życzenia złożyli wiceburmistrz Kazimierz Gizicki i Alfreda Wastag, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu.

Okolicznościowe listy przysłali Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik i Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Pani Franciszka urodziła się 6 sierpnia 1919 roku w Brzynie (gmina Łącko).  W 1939 roku zamieszkała w Starym Sączu,a rok później wyszła za mąż za Stanisława Grońskiego. Wychowywała 4 dzieci i pracowała w Szkole Podstawowej jako kucharka. Dziś pani Franciszka ma siedmioro wnuków, dziewięcioro prawnuków i troje praprawnuków. Z okazji jej setnych urodzin w odwiedziny przyjechali przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Agata Michalik zastępca dyrektora ZUS oddział w Nowym Sączu i Barbara Waksmundzka zastępca naczelnika wydziału świadczeń emerytalno-rentowych wręczyły jubiletce listy gratulacyjne oraz honorowe świadczenie pieniężne.

inf. i foto: Urząd Miejski w Starym Sączu

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.