piątek, 14 czerwiec 2019 21:49

Wianki nad Skawą. Jakie atrakcje przewidziano?

Napisane przez UM Wadowice

Wakacje w Wadowicach rozpoczną się w spektakularnym stylu! Już 21 czerwca odbędą się Wianki nad Skawą.

Wianki nad Skawą to warsztaty wiankowe, animacje, dmuchańce, siatkówka plażowa, przejażdżki ciuchcią i dorożką, automobile oraz pyszne jedzenie. Będzie wystrzałowa eksplozja kolorów oraz koncert zespołu LemON, a na koniec... dyskoteka z DJ Sławomirem!

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w placówkach oświatowych odbędzie się w środę (19 czerwca), więc piątek jest już częścią długiego weekendu i doskonałą okazją do świętowania. Co przygotowała Gmina Wadowice dla najmłodszych mieszkańców? Wianki nad Skawą, czyli prawdziwe święto wakacji!

Od rana Bulwary nad Skawą będą tętnić sportowymi emocjami – Gmina Wadowice wraz ze Stowarzyszeniem ALPS Wadowice zaprasza wszystkich chętnych do Turnieju w Plażówkę o Puchar Burmistrza Wadowic. Gramy w trzech kategoriach wiekowych, udział jest bezpłatny, a dla trzech najlepszych zespołów przewidziano puchary oraz nagrody. Szczegółowy program Turnieju i warunki zgłoszenia można poznać tutaj oraz pod numerem telefonu: 512 448 952.

O godzinie 14:00 zaczną się zabawy dla najmłodszych. Zaplanowano ogromną, bezpłatną strefę zabaw, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Będą dmuchańce (zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, gigantyczne piłkarzyki i zamek do skakania), zabawy sportowe (konkurencje sportowe, gigantyczna tarcza do rzutek i twister) oraz uwielbiane przez dzieci malowanie twarzy. W strefie automobili będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w zabytkowych samochodach, skorzystać również z przejażdżki wadowicką ciuchcią oraz bajkową dorożką, a w namiocie wolontariuszy z dwóch wadowickich wspólnot (Dom Maryi oraz Effatha) będą czekać na Was animatorzy dla dzieci z mnóstwem energii i pomysłów dla Waszych maluchów!

Od godziny 15:00 odbywać się będą Warsztaty Wiankowe. Nauka plecenia wianków to doskonała zabawa dla osób w każdym wieku! Pod okiem doświadczonych instruktorek stworzycie własnoręcznie wspaniały wianek ze świeżych kwiatów, który wygląda pięknie i pachnie cudownie! Swoje kompozycje możecie od razu założyć, a potem zdecydować, czy romantycznie puścić je z nurtem Skawy (wspólne puszczanie wianków zaplanowano na godzinę 18:30), czy wrócić do domu z kwiatami na głowie.

Na pewno spodoba się Wam wystrzałowa Eksplozja Kolorów, zaproszona przez Młodzieżową Radę Miejską. Zabawa polega na wyrzucaniu w górę jednocześnie przez setki osób barwnego pudru, który w powietrzu tworzy kolorową chmurę. Puder jest przyjazny środowisku, bezpieczny dla zdrowia i będzie dostępny do zakupienia na miejscu. Wyrzuty zaplanowano o pełnych godzinach od 15:00 do 20:00 – to będą idealne chwile, by się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia.

Wieczorny koncert to prawdziwa gratka! Gwiazdą będzie zespół LemON z charyzmatycznym wokalistą i kompozytorem Igorem Herbutem. Grupa założona w 2011 roku ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. LemoON znany jest z takich utworów jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, czy ,,Scarlett” – łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy.

Źródło: UM Wadowice