wtorek, 9 kwietnia 2024 08:38

Szokujące ustalenia w sprawie tragicznego wypadku w Zagórniku

Autor Mirosław Haładyj
Szokujące ustalenia w sprawie tragicznego wypadku w Zagórniku

Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Wadowicach, 33-letni kierowca, który 4 kwietnia potrącił ze skutkiem śmiertelnym na przejściu dla pieszych 73-latkę, trafił do tymczasowego aresztu.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek (4 kwietnia) około godziny 20:00 w miejscowości Zagórnik (powiat wadowicki). 73-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Na miejsce wezwano służby, w tym Lotnicze Pogotowie ratunkowe. Portal wrzuc.info przekazywał, że "w wyniku uderzenia kobieta przeleciała kilkanaście metrów i uderzyła o asfalt". Niestety, nie udało się uratować poszkodowanej.

Ustalenia policji

Jak się okazało, kierujący nie był pod wpływem alkoholu, ale wstępne badanie wykazało w organizmie mężczyzny obecność środków odurzających. Co więcej, 33-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

-Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W piątek (5 kwietnia br.), Sąd Rejonowy w Wadowicach wobec kierującego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy

-przekazują funkcjonariusze.

Czytaj również:

Tragedia w Zagórniku. Seniorka potrącona na pasach. Kierowca pod wpływem narkotyków
W czwartkowy wieczór (4 kwietnia) doszło do potrącenia kobiety na pasach w miejscowości Zagórnik. Niestety, nie udało się uratować życia pieszej. Jak informuje portal wrzuc.info, kierowca był pod wpływem narkotyków. Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek (4 kwietnia) około godziny 20:00 w miejs…
Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka