niedziela, 13 styczeń 2019 22:02

[AKTUALIZACJA] Tragiczny finał WOŚP. Zmarł Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, dźgniety nożem.

Napisała

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz zmarł po ataku nożownika. Został zaatakowany przez nożownika, który wtargnął na scenę podczas gdańskiego finału WOŚP, tuż po "światełku do nieba".

"Halo , halo, nazywam się Stefan W. Siedziełem niewinny w więzieniu, siedziełem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturował, dlatego właśnie zginął.... krzyczał do mikrofonu mężczyzna, który zaatakował prezydenta. Do zadarzenia doszło 13 stycznia ok. 20. 

 

Policja poinformowała, że ochroną koncertu zajmowała się firma ochroniarska. Napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska, notowany poprzednio za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu m.in. za rozboje. Przy mężczyźnie znaleziono identyfikator z napisem "Media". - Sprawdzamy, czy nie wykorzystał go, aby przedostać się na scenę. Ustalamy okoliczności, sprawdzamy monitoring, przesłuchujemy wszystkie osoby, które były tam na miejscu w chwili zdarzenia - powiedziała asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

14 stycznia o godz. 2.30 zakończyła się oparacja Pawła Adamowicza. Trwała 5 godzin. Prezydent przeżył, ale lekarze ocenili rokowania na niepewne. 

AKTUALIZACJA: TVN24 o godz. 14.40 14 stycznia poinformowała o śmierci Pawła Adamowicza.

Marzena Gitler, foto www.gdansk.pl

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.