piątek, 22 stycznia 2021 12:14

Gmina Chełmiec najlepszą gminą wiejską w Polsce

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Chełmiec najlepszą gminą wiejską w Polsce

Gmina Chełmiec po raz kolejny znalazła się na pierwszym miejscu w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów. O 3485 punktów wyprzedziła drugą w zestawieniu Gminę Wielka Wieś i o 5144 punkty Gminę Kobylnica.  

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Oceniając samorządy, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziewięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego;  promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

- Kategorie w których nasza gmina zdobyła najwięcej punktów to przede wszystkim pozyskiwanie funduszy pozabudżetowych, pracownie informatyczne, wspieranie rozwiązań proekologicznych, wsparcie osób wykluczonych społecznie, wspieranie działań sportowych oraz rozwój bazy infrastrukturalnej - informują władze gminy.

Skrzyżowanie w Nowym Sączu pod nadzorem. Jest jednym z najniebezpieczniejszych w Polsce
Przecięcie ul. Królowej Jadwigi i ul. Kilińskiego w Nowym Sącz [/informacje/nowy-sacz]u, obok tych w Łodzi czy Warszawie, znalazło się wśród trzech najbardziej zagrożonych wypadkami i kolizjami skrzyżowań. Rondo Solidarności zostało wskazane przez Instytut Transportu Samochodowego w analizie bezpiec…

Do tego dochodzi jeszcze modernizacja i cyfryzacja urzędu, zwiększenie wiedzy urzędników poprzez specjalistyczne szkolenia, usprawnienie procedur poprzez elektroniczny obieg dokumentów oraz udostępnienie urzędu dla osób niepełnosprawnych. Wszystko po to, aby jakość obsługi mieszkańców uległa znacznej poprawie.

Nagrodą w konkursie, oprócz wyróżnienia gminy w mediach ogólnopolskich, jest puchar oraz dyplom, oraz możliwość posługiwania się prestiżowym znakiem „Lider Rankingu Gmin Wiejskich 2020” i honorowym tytułem „Dobry Polski Samorząd 2020”.

fot. Wikipedia/Swohmeck

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje