poniedziałek, 15 lutego 2021 11:42

Gmina Dobra. Restauracja otwarta w walentynkowy wieczór. Policja skontrolowała obiekt

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Dobra. Restauracja otwarta w walentynkowy wieczór. Policja skontrolowała obiekt

Policja i sanepid skontrolowały otwartą w walentynkowy wieczór restaurację, znajdującą się na terenie gminy Dobra. Wewnątrz wylegitymowano 80 osób.

- W niedzielę 14 lutego 2021 roku o około godz. 18:30 policjanci z Komisariatu Policji w Tymbarku wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Limanowej  dokonali kontroli otwartego lokalu - restauracji znajdującego się na terenie gminy Dobra – informuje asp. Jolanta Batko Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

Jak informowano na profilu restauracji w mediach społecznościowych konieczna była wcześniejsza rezerwacja, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc. W walentynkowy wieczór oferowano zestaw dań, wino i nastrojową muzykę

- W ramach przeprowadzonych działań wylegitymowano 80 osób. W związku z zaistniałą sytuacją prowadzone będą czynności w kierunku art. 165 KK. Wobec 72 osób prowadzone będą czynności w kierunku art. 116 &1a KW – dodaje asp. Jolanta Batko.

Powiat limanowski. Powstanie nowe połączenie autobusowe. Kiedy będzie można z niego korzystać?
12 lutego w Starostwie Powiatowym została podpisana umowa dla zadania pn. „Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie drogowym (przewóz o charakterze użyteczności publicznej) na linii komunikacyjnej: „Szczawa Białe – Limanowa – Szczawa Białe”. Wyłonionym wykonawcą …

Art. 165 Kodeksu karnego odnosi się do "sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego", a w tym przypadku „powodowanie zagrożenia epidemiologiczne lub szerzenia się choroby zakaźnej”. Karą w tym przypadku może być pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W przypadku art. 116 &1a KW mowa o nieprzestrzeganiu "zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi”. Sprawca podlega karze grzywny bądź nagany.

koronawirus najnowsze informacje

Limanowa - najnowsze informacje