poniedziałek, 15 lutego 2021 10:50

Powiat limanowski. Powstanie nowe połączenie autobusowe. Kiedy będzie można z niego korzystać?

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat limanowski. Powstanie nowe połączenie autobusowe. Kiedy będzie można z niego korzystać?

12 lutego w Starostwie Powiatowym została podpisana umowa dla zadania pn. „Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie drogowym (przewóz o charakterze użyteczności publicznej) na linii komunikacyjnej: „Szczawa Białe – Limanowa – Szczawa Białe”.

Wyłonionym wykonawcą dla tego zadania została firma Przewóz Osób Zbigniew Kwit. Umowę z ze strony Powiatu Limanowskiego podpisali starosta Mieczysław Uryga oraz wicestarosta Agata Zięba. Rozpoczęcie realizacji usługi nastąpi 01.03.2021r. Autobusy na uruchomionej linii będą kursowały również w soboty i niedziele.

Jak przekonują władze powiatu, uruchomienie dodatkowego połączenia ułatwi mieszkańcom codzienny dojazd do pracy wczesną porą oraz powrót z niej późnymi godzinami wieczornymi.

Powiat limanowski. W regionie powstanie wieża widokowa. Wójtowie czterech gmin byli zgodni
Włodarze czterech gmin – Limanowej, Żegociny, Trzciany i Laskowej, byli zgodni. Wspólnie podjęli decyzję o wykorzystaniu części środków otrzymanych w ramach tarczy antykryzysowej dla gmin górskich na budowę wieży widokowej. Taka ma powstać na górze Kamionna. Wójtowie zgodnie stwierdzili jednak, że …

- Ponadto, weekendowe kursy umożliwią dojazd do Szpitala Powiatowego w Limanowej oraz przyczynią się do rozwoju turystyki w regionie, biorąc pod uwagę umożliwienie turystom dotarcie do szlaku prowadzącego na górę Mogielica od strony miejscowości Zalesie jak i tras rowerowych i narciarstwa biegowego wokół tej góry – dodają władze powiatu.

fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

Limanowa - najnowsze informacje