piątek, 16 października 2020 10:49

Gmina Krzeszowice: Koronawirus zaatakował szkoły. Uczniowie na kwarantannie

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Krzeszowice: Koronawirus zaatakował szkoły. Uczniowie na kwarantannie

Niemal 100 zakażeń odnotowano dziś w powiecie krakowskim. Widać wyraźnie powiązanie tego regionu z Krakowem, gdzie dziennie przybywa niemal 50% wszystkich zakażeń z Małopolski. W Gminie Krzeszowice koronawirus pojawił się w trzech placówkach oświatowych.

Po Urzędzie Miejskim i kościele w Tenczynku oraz kaplicy w Rudnie przyszedł czas na szkoły. Zakażenie koronawirusem potwierdzono w trzech placówkach oświatowych z terenu Gminy Krzeszowice.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Tenczynku poinformowała, że pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał jeden z nauczycieli placówki.

-Nauczyciel ostatnie lekcje prowadził w piątek, 9 października. Później nie miał kontaktu z uczniami, bo przebywał na zwolnieniu lekarskim – informuje dyrektor placówki.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami o fakcie poinformowano Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie oraz organ prowadzący. Po wywiadzie epidemicznym sanepid nie widział potrzeby zawieszania zajęć szkolnych.

Zakażenie potwierdzono także u pracownika oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Zalasiu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nakazał poddanie się obowiązkowej kwarantannie w dniach od 12 do 18 października.

-Kwarantanna wygląda następująco – grupa młodsza przebywa na kwarantannie razem z rodzinami, które mieszkają z dziećmi. Grupa starsza przechodzi na zdalne nauczanie z powodu obecności kadry pedagogicznej na kwarantannie – informuje dyrekcja.

Potwierdzone przypadki koronawirusa odnotowano także w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej.

-Po uzyskaniu pozytywnej opinii sanepidu oraz zgody organu prowadzącego, uczniowie klas 4-8 w okresie od 16 października (piątek) do 23 października (piątek), będą mieli prowadzone zajęcia w formie zdalnej. Więcej informacji przekażą wychowawcy przez dziennik – poinformowano.

Uczniowie klas 1-3 uczą się w szkole według podziału.

Do jutra zamknięty pozostaje kościół w Tenczynku i kaplica w Rudnie.

Gmina Krzeszowice: Zamknięte dwa kościoły. Zakażony ksiądz
Zakażenie koronawirusem potwierdzono w jednej z parafii na terenie gminy Krzeszowice. Do końca tygodnia zamknięte będą kościół w Tenczynku i kaplica w miejscowości Rudno. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w dwóch parafiach. Do soboty, 17 października zamknięte pozostaną kościoły w Tenczynku…

Dwutygodniowy okres, w trakcie którego nieczynny był Wydział Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej krzeszowickiego magistratu zakończył się dzisiaj.

Powiat krakowski od soboty znajdzie się w czerwonej strefie. Liczba nowych przypadków w przeciągu ostatnich 5 dni dynamicznie wzrosła. Do tej pory na terenie powiatu odnotowano 1298 zakażeń.

Jak informuje Powiat Krakowski, dzisiaj o godzinie 9 w Krzeszowicach na targowisku (wjazd od ul. Legionów Polskich) uruchomiony został punkt poboru próbek do badań obecności wirusa SARS-CoV-2 (drive-thru).

fot. ilustracyjne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje