niedziela, 16 lutego 2020 08:26

Gmina Ropa zaprasza na szkolenia z obsługi komputera i z Internetu

Autor Marzena Gitler
Gmina Ropa zaprasza na szkolenia z obsługi komputera i z Internetu

7 lutego w gminie Ropa podsumowano pierwszą część szkolenia z kompetencji cyfrowych. Na szkolenia są jeszcze wolne miejsca. Jak się na nie zgłosić?

Certyfikaty ukończenia szkolenia pierwszej grupie uczestników projektu pt. „eu-ROPA - szkolenia w zakresie umiejętności i kompetencji cyfrowych dla mieszkańców gminy Ropa” wręczył Wójt Gminy Ropa, Karol Górski.

Celem szkolenia jest nabycie umiejętności obsługi komputera i korzystania z Internetu. Szkolenia odbywają się w grupie 150 uczestników - mieszkańców gminy Ropa, w wieku powyżej 25 lat. Projekt jest realizowany przez Gminę Ropa w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Pogranicza. Szkolenia odbywają się w 7 modułach do wyboru: „Rodzic w Internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, „Rolnik w sieci” oraz „Kultura w sieci”.

Na szkolenia są jeszcze wolne miejsca. Gmina zaprasza do zgłaszania się zainteresowanych mieszkańców gminy Ropa. Oferta jest aktualna do końca kwietnia 2020r. lub do wyczerpania miejsc. Zgłoszenia są przyjmowane w Urzędzie Gminy Ropa, pok. 13.

Po zakończeniu realizacji projektu sprzęt komputerowy zakupiony do celów szkoleniowych zostanie przekazany do placówek edukacyjnych na terenie gminy.

Inf. i foto: UG Ropa

Gorlice - najnowsze informacje