wtorek, 14 września 2021 08:44

Groźne wypadki, pijani kierowcy. Najniebezpieczniej było w Nowodworzu

Autor Aleksandra Tokarz
Groźne wypadki, pijani kierowcy. Najniebezpieczniej było w Nowodworzu

Za nami drugi, ciepły weekend września. Tylko w ciągu trzech dni tarnowscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców, odebrali 26 praw jazdy, z czego aż 24 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

W sobotę w nocy w Bogumiłowicach policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy zostali wezwani do kierowcy niebieskiej skody, który zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie melioracyjnym. Okazało się, że przyczyną tej sytuacji był alkohol. 60-letni kierowca z powiatu tarnowskiego w wydychany powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście w tej sytuacji nie zrobił nikomu więcej krzywdy, a przytomni świadkowie tej kolizji zabezpieczyli kluczyki nieodpowiedzialnemu kierowcy.

Wieczorem natomiast w Lisiej Górze druga załoga ruchu drogowego została wezwana do kolizji z ciągnikiem rolniczym. Gdy na miejscu pojawili się policjanci zastali jedynie kierowcę i pasażera małej toyoty. - Twierdzili oni, że od kierowcy ciągnika rolniczego była wyczuwalna woń alkoholu, a gdy usłyszał, że na miejsce jedzie patrol policji, oddalił się z miejsca kolizji. Policjanci ustalili właściciela traktora i udali się do jego miejsca zamieszkania. Niestety w domu go nie zastali. W ramach prowadzonego postępowania w związku z zaistniałą sytuacja będą prowadzone czynności w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. Spowodowanie kolizji jest wykroczeniem, natomiast jazda pod wpływem alkoholu przestępstwem.

W niedzielę natomiast doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Kierowca jednośladu jechał drogą główną w Nowodworzu, gdy w pewnym momencie z drogi podporządkowanej wyjechał kierowca samochodu osobowego. Motocyklista uderzając w przeszkodę doznał złamania ręki oraz urazu nogi. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Oba pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu, gdzie zostaną poddane oględzinom, które wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z tym wypadkiem.

W minionym tygodniu na drogach Tarnowa oraz regionu doszło w sumie do 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Tarnowscy policjanci zatrzymali 21 nietrzeźwych kierowców, odnotowaliśmy 53 kolizje drogowe. W minionym tygodniu 26 kierowców straciło swoje prawa jazdy, z czego 24 za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje