poniedziałek, 4 października 2021 07:57

Hala namiotowa w przemyśle

Autor Artykuł sponsorowany
Hala namiotowa w przemyśle

Rozwój każdego biznesu idzie w parze z potrzebą rozwijania oraz powiększania przestrzeni, na jakiej znajduje się przedsiębiorstwo. Potrzeba wybudowania kolejnych budynków świadczy o tym, że biznes dobrze prosperuje. Jednak czasami zdarza się, że przedsiębiorca nie może czekać i potrzebuje rozwiązań dostępnych od ręki. Bez konieczności czekania na sfinalizowanie budowy kolejnej murowanej hali przemysłowej. Czy istnieją inne rozwiązania? Oczywiście!

Hala namiotowa – możliwe zastosowania

W jaki sposób hala namiotowa może przydać się w Twoim biznesie? Rosnące zapotrzebowanie na dodatkową przestrzeń dotyczy najczęściej miejsc, w których można magazynować produkty finalne lub surowce np. po odebraniu transportu od ich bezpośredniego producenta.

W takim przypadku hala namiotowa służy jako magazyn produkcyjny, lub magazyn wyrobów gotowych. Możesz ją jednak wykorzystać również na wiele innych sposobów!

  • Hala tymczasowa służąca do przechowania maszyn np. na czas remontu hali produkcyjnej.
  • Dodatkowy garaż przemysłowy.
  • Dodatkowa hala produkcyjna zawierająca np. osobną linię.
  • Budynek gospodarczy.


Sprawdź stronę producenta: www.dascompany.com

Jaką halę namiotową wybrać?

Przede wszystkim, niezależnie od tego, czy potrzebujesz obiektu tymczasowego, czy też na stałe – hala namiotowa powinna być przystosowana do użytku całorocznego. Warto zatem zwrócić uwagę na to, aby jej konstrukcję tworzyły elementy stalowe o odpowiedniej grubości.

Jeśli zależy Ci na tym, aby konstrukcja była szczególnie odporna na korozję, np. z uwagi na dużą wilgotność klimatu, zwróć uwagę na to, czy elementy konstrukcyjne hali namiotowej pokryte zostały ogniowym ocynkiem.

Warto także zwrócić uwagę na taki element, jak stopy. Im większy rozmiar hali namiotowej, tym większa powinna być średnica stopy. Pomaga to w stabilnym zamocowaniu całej konstrukcji do podłoża, niezależnie od jego rodzaju.

Niektóre modele hal namiotowych posiadają dodatkowe wzmocnienia konstrukcyjne, zrealizowane za pomocą stalowych linek. Takie rozwiązania zwiększają wytrzymałość oraz stabilność konstrukcji, nawet w przypadku niekorzystnych warunków.

Najlepszy rodzaj poszycia dla hali namiotowej

Wybierając halę namiotową warto zdecydować się na taką, która posiada poszycie wykonane z wysokojakościowego materiału. Możesz wybrać wersję lżejszą plandeki, wykonaną z polietylenu. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci przede wszystkim na mobilności – taki rodzaj poszycia bowiem jest dużo wygodniejszy w transporcie oraz łatwiej nim manipulować podczas składania oraz rozkładania namiotu.

Jeśli jednak zależy nam na obiekcie całorocznym o dużej wytrzymałości, warto zdecydować się na halę namiotową z poszyciem wykonanym z PVC.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje