czwartek, 21 października 2021 06:49

IMGW ostrzega - będzie mocno wiało! Niebezpiecznie szczególnie w górach

Autor Aleksandra Tokarz
IMGW ostrzega - będzie mocno wiało! Niebezpiecznie szczególnie w górach

Niemal w całej Polsce prognozowane są dziś przelotne opady deszczu i silny wiatr. Na Bałtyku może wystąpić silny sztorm. W wysokich partiach gór wiatr osiągnie prędkość do nawet 130 km/h.

W czwartek Polska znajdzie się w zasięgu głębokiej zatoki niskiego ciśnienia z frontem chłodnego powietrza, który w ciągu dnia będzie przemieszczał się z zachodu na wschód kraju. Będzie deszczowo i bardzo wietrznie.

Uwaga, silny wiatr. Na Bałtyku sztorm. Dziś silny wiatr jest prognozowany w większej części kraju, ale najsilniejsze porywy wystąpią nad morzem (do 110 km/h) i w północno-zachodniej Polsce (do 100 km/h) – informuje IMGW.

- Niemal w całym kraju będą przelotne opady deszczu, choć na ogół nie będą intensywne. Największe opady prognozowane są na Pomorzu i na zachodzie, gdzie może spaść do 15 mm. Na północy kraju możliwe burze z krupą śnieżną. Temperatura maksymalna powietrza w ciągu dnia będzie wyrównana na przeważającym obszarze kraju - od 16 do 18 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Podhalu, gdzie spodziewamy się maksymalnie 12 stopni - powiedziała PAP, cytowana przez Radio Kraków Ewa Łapińska z IMGW-PIB.

Silny wiatr nie odpuści także w nocy. Będzie dochodził w porywach do 70 km/h, zaś nad morzem do 100 km/h. W całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu. Nad morzem i w północnej części Polski mogą wystąpić burze.

Temperatura w nocy spadnie do 2 stopni Celsjusza na Podhalu, 4-5 stopni na zachodzi, 5-6 stopni na wschodzie oraz 7 stopni nad morzem.

fot. ilustracyjne/pixabay

Polska

Polska - najnowsze informacje