środa, 1 lipca 2020 12:36

Jak często używać odżywki do włosów?

Autor Głos 24
Jak często używać odżywki do włosów?

Stosowanie odżywki to jeden z podstawowych elementów dbania o włosy. Z kosmetyku tego nigdy nie powinno się rezygnować, nawet gdy używa się silnie odżywczych masek czy olejków, które nakłada się na przykład w celu zabezpieczenia pasm przed wpływem niekorzystnych czynników. Warto przy tym wiedzieć, jak powinno się stosować tego rodzaju preparaty i z jaką częstotliwością po nie sięgać.

W miarę potrzeb czy zawsze?

Nazwa tego preparatu sugeruje, że służy on do odżywiania, tak naprawdę jednak podstawowe zadania odżywki są nieco inne. Takie kosmetyki mają dość słabe działanie, do silnego odżywiania przeznaczone są maski, które w dodatku zwykle trzyma się na włosach dłużej. Zadaniem odżywki jest więc przede wszystkim zmiękczanie pasm i ich wygładzanie, co ma na celu ułatwienie rozczesywania, wygładzenie włosów oraz dodanie im blasku.

Bardzo ważnym atutem stosowania takich preparatów jest też zazwyczaj piękny zapach. Oczywiście nie oznacza to, że odżywka do włosów nie może realnie poprawić ich stanu, ale zagwarantować to mogą tylko dobre produkty, w dodatku posiadające określone cechy.

Zobacz też: https://ziaja.com/c/odzywki-185

Wiedząc o tym wszystkim, można śmiało stwierdzić, że odżywka do włosów jest produktem, po który można, a nawet należałoby sięgać przy każdym myciu włosów. Nawet jeśli włosy są w świetnej kondycji, warto to robić, gdyż produkt ochroni je. Znacznie ułatwi też rozczesanie pasm, pozwalając zaoszczędzić sobie poświęcanego na to czasu, jak również uniknąć wyrywania i łamania splątanych włosów.

Co, kiedy włosy są skłonne do obciążania?

Chcąc uniknąć obciążania cienkich i słabych pasm, wiele kobiet rezygnuje z używania odżywki, nawet gdy widocznie tego potrzebują. Nie jest to na pewno dobre rozwiązanie, dlatego zamiast tego warto poszukać innych rozwiązań. Jest ich wiele. Można zmienić produkt na lżejszy, zastosować odżywkę do spłukiwania zamiast bez czy zamiast produktu kremowego, wybrać lekki preparat w sprayu czy w formie olejku i nakładać go od połowy długości włosów. W grę wchodzą też inne sposoby, które są łatwe do zastosowania.

W przypadku, gdy chce się stosować odżywkę podczas każdego mycia, bo na przykład pasma są zniszczone i wyraźnie tego potrzebują (ale jednocześnie są skłonne do tracenia objętości), można nakładać wybrany preparat na zmoczone włosy w trakcie ich mycia, jeszcze przed nałożeniem na skórę głowy szamponu. Wówczas preparat pozostanie na pasmach przez kilka minut i będzie miał szansę doskonale zadziałać, a jednocześnie zostanie spłukany i częściowo zmyty szamponem, dzięki czemu nie przetłuści włosów.

Dobrym wyjściem jest też już wspomniana metoda polegająca na nakładaniu produktu od połowy długości włosów. Można ją stosować w przypadku każdego rodzaju produktów: odżywek przeznaczonych do spłukiwania, bez spłukiwania czy w formie olejków. Tak stosowania, odżywka do włosów nie obciąży pasm, nie spowoduje utraty ich objętości u nasady, a jednocześnie doskonale zadba o końce, czyli o te części, które są najmocniej narażone na uszkodzenia mechaniczne i na zniszczenia.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje