czwartek, 18 marca 2021 09:44

Jak szybko sprzedać nieruchomość?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak szybko sprzedać nieruchomość?

Istnieje pewna zasada, która mówi że można coś zrobić szybko i tanio, ale nigdy szybko, tanio i dobrze. Nie inaczej jest w przypadku sprzedaży nieruchomości. Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą mieszkania, domu lub działki możesz sprzedać ją szybko, jednak tylko pod warunkiem że cena będzie znacznie atrakcyjniejsza w porównaniu do cen rynkowych podobnych obiektów w okolicy. Możesz też uzbroić się w cierpliwość i miesiącami czekać na "złotego klienta", który będzie w stanie zapłacić dokładnie tyle ile oczekujesz, ale wtedy sprzedaż z pewnością nie będzie prędka. Zdarzają się oczywiście wyjątki i odstępstwa potwierdzające regułę, ale tu z kolei potrzebny jest łut szczęścia. Co więc zrobić aby korzystnie sprzedać swoją nieruchomość, tak aby się przy tym nie zestarzeć i zarobić oczekiwane pieniądze?

Opublikuj ogłoszenie w internecie

W dzisiejszych czasach, gdy chcemy szybko dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, sieć internetowa nie ma sobie równych. Prasa i telewizja lokalna z reguły mają o wiele mniejsze zasięgi niż znany portal ogłoszeniowy. Pubulikując ofertę w kilku z nich, dodatkowo zwiększasz swoje szanse na zauważenie przez odpowiednie osoby. Dotarcie w odpowiednim momencie do właściwych osób z interesującą ich informacją jest kluczem do sukcesu w obecnym, szybko zmieniającym się świecie. Jak zacząć? Po prostu wyszukaj portale oferujące darmowe ogłoszenia nieruchomości jak np. houser.pl i dodaj tam swoją ofertę.Z reguły cała procedura przejścia przez formularz ogłoszeniowy nie zajmuje więcej niż 5 minut, a publikacja ogłoszenia jest natychmiastowa. Istnieją ludzie, a nawet całe grupy osób specjalizujące się w częstym wyszukiwaniu najnowszych ofert, po to aby wykupić taką nieruchomość przed innymi, a następnie ją odremontować i z zyskiem sprzedać. Uważaj jednak na takich oferentów, gdyż z reguły pomimo obietnicy szybkiej sprzedaży, oferują oni zaniżone ceny i często czepiają się szczegółów przy oględzinach, żeby dodatkowo uzyskać upust lub rabat. Po takiej zrobionej na szybko sprzedaży, może okazać się że początkową radość z szybkiego znalezienia nabywcy, może przysłonić widmo zbyt dużego upustu w stosunku do ceny za jaką rzeczywiście chcieliśmy pierwotnie odsprzedać dom lub mieszkanie.

Nie zapomnij o zdjęciach

Dokładnie tak - sama treść to nie wszystko. Oczywiście dokładny opis sprzedawanej nieruchomości jest mile widziany, a nawet wymagany, jednak pamiętaj że ludzie nie tylko jedzą, ale też kupują oczami. Profesjonalne zdjęcia każdego pomieszczenia, prezentujące obiekt w obiektywnym, ale korzystnym świetle znacząco zwiększają szansę na szybko sprzedaż obiektu, za oczekiwaną cenę. Bardzo często zdarza się nawet, że klienci, którzy regularnie przeglądają portale ogłoszeniowe, po pewnym czasie nie czytają już nawet opisów, a tylko oceniają atrakcyjność danej nieruchomości na podstawie dodanych w ogłoszeniu zdjęć.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Każda dodatkowa informacja w treści ogłoszenia zwiększa jego atrakcyjność i pozwala wyróżnić naszą ofertę w porównaniu z innymi. Bardzo dużym atutem jest nagranie krótkiego filmu, dzięki czemu potencjalni nabywcy będą mogli obejrzeć nieruchomość, przed podjęciem decyzji o przyjeździe na miejsce. Ma to też tę zaletę, iż skraca czas rzeczywistych oględzin, gdyż klient przyjeżdżając na miejsce ma już obraz tego co tam zastanie, przez co ma mnie pytań, mniej wątpliwości i większe przekonanie o skorzystaniu z Twojej oferty.Ponadto uzupełnij szczegółowe informacje takie jak piętro budynku, rodzaj kuchni czy rok budowy. W przypadku działek, określ czy zostały wydane warunki zabudowy oraz wskaż jaki ma kształt. Te wszystkie informacje, znacząco przyspieszają decyzję o ewentualnym zakupie i zawsze powinny być uzupełniane w treści ogłoszenia.

Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy przy publikacji swojego pierwszego ogłoszenia, obejrzyj poniższy poradniki, dzięki czemu szybko, łatwo i bezpłatnie dotrzesz do osób zainteresowanych Twoją ofertą:

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje