wtorek, 10 maja 2022 09:23

Jak wymienić Bitcoin na złotówki w Krakowie?

Autor kal
Jak wymienić Bitcoin na złotówki w Krakowie?

Wymiana kryptowaluty na gotówkę dzięki bitomatom firmy ATM Egera stała się niezwykle prosta i szybka. Jak działa bitomat i jak przebiega proces wymiany Bitcona na złotówki? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Wymiana bitcoina na złotówki

Dzięki bitomatom firmy ATM Egera nie ma znaczenia czy potrzebujesz gotówki o północy w niedzielę, czy w środę w samo południe. Dzięki temu, że urządzenia rozmieszczone są po całym Krakowie, nie tylko w galeriach handlowych masz możliwość wymiany przez całą dobę i przez siedem dni w tygodniu. Jeśli podczas zakupów zorientujesz się, że przydała by się dodatkowa gotówka dzięki bitomatom w galeriach handlowych masz je pod ręką, ale jeśli potrzebujesz gotówki w niestandardowych godzinach masz też dostęp do bitomatów w różnych miejscach Krakowa. Na Egery - Bitomat Kraków można sprawdzić, gdzie jest najbliższy bitomat.

Ilość urządzeń, których jest aż 164 w Krakowie sprawia, że praktycznie w każdym zakątku miasta do urządzenia jest blisko. By dokonać wymiany krytptowaluty na gotówkę trzeba rozpocząć proces od strony ATM Egera, na której wpisuje się niezbędne dane w prostym formularzu. Ten krok spokojnie można wykonać w dowolnym miejscu niekoniecznie przed bitomatem. W formularzu wystarczy podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu, który jest niezbędny w całym procesie wymiany oraz podać kwotę w PLN jaką chce się wymienić. Po zaakceptowaniu regulaminu zostaje wygenerowany unikatowy adres do portfela bitcoin. Po potwierdzeniu z sieci transakcji na podany wcześniej numer telefonu przychodzi wiadomość SMS z kodem wypłaty. Kod ważny jest przez 72 godziny, dlatego nie ma pośpiechu by zdążyć przed wygaśnięciem kodu. Cały powyższy proces można spokojnie przejść siedząc na kanapie w domu lub w kawiarni popijając ulubioną kawę.

Jak działa bitomat?

Po otrzymaniu kodu czas na bitomat. Z kodem należy udać się pod dowolnie wybrany przez siebie bitomat (nie trzeba wcześniej w formularzu deklarować, w którym bitomacie nastąpi wymiana). Bitomat swoim wyglądem przypomina tradycyjny bankomat, podobnie też działa więc po podejściu do urządzenia wystarczy postępować z instrukcją na ekranie, by po chwili cieszyć się gotówką.

Najnowocześniejsze bitomaty znajdują się w bankomatach co świadczy o tym, że tradycja może łączyć się z nowoczesnością i ze sobą współgrać. Bitomaty można podzielić na dwa typy jednostronne i dwustronne. Jednostronne umożliwiają sprzedaż krytptowalut, a dwustronne oprócz sprzedaży umożliwiają też ich zakup. Oprócz bitcoinów coraz częściej w bitomatach można wymienić inne rodzaje kryptowalut, wszystko zależy od tego jakie możliwości udostępnia dany operator bitomatu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje