piątek, 22 lipca 2022 10:48

Jaką uczelnię warto wybrać w Krakowie? Sprawdź, co oferuje Politechnika Krakowska!

Autor Artykuł sponsorowany
Jaką uczelnię warto wybrać w Krakowie? Sprawdź, co oferuje Politechnika Krakowska!

Wybór uczelni i kierunku studiów należy do najważniejszych decyzji w życiu. Każdego roku tysiące absolwentów szkół średnich staje przed dylematem gdzie i co studiować. Decyzja dotycząca dalszej przyszłości nie zawsze jest łatwa – przynajmniej dla niektórych osób. Polskie uczelnie co roku oferują dziesiątki nowych kierunków studiów licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich. W roku akademickim 2022/2023 na kandydatów czekają miejsca na kilkunastu uczelniach publicznych, w tym Politechnice Krakowskiej. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem ścieżki kształcenia, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Politechnika Krakowska – dlaczego warto tu studiować?

Stając przed dylematem wyboru uczelni, wielu młodych ludzi nie wie, czym kierować się przy podejmowaniu decyzji i co brać pod uwagę. Niektórzy wybierają dany kierunek pod wpływem impulsu, inni polegają na opiniach innych osób. Jednakże najważniejsza zasada brzmi: studiów nie należy wybierać zbyt pochopnie! Nie można sugerować się jedynie zdaniem rodziców czy chwilową modą. Pamiętajmy, że studiowanie ma przede wszystkim rzetelnie przygotować do wykonywania zawodu, nauczyć samodzielności i zapewnić dobrą przyszłość. Politechnika Krakowska to od lat jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Znakomita kadra, bogata oferta dydaktyczna i naukowy prestiż uczelni sprawiają, że PK zapewnia dydaktykę na najwyższym poziomie.

Studiowanie na kierunkach technicznych to szereg korzyści: takie studia zapewniają dynamiczny rozwój, możliwość realizacji swoich pasji i znakomite perspektywy zawodowe. Politechnika Krakowska proponuje studentom szereg ciekawych aktywności pozwalających rozwijać się nie tylko pod kątem zawodowym. Koła studenckie, gazetki, kluby – PK umożliwia swoim studentom mnóstwo opcji samorozwoju. Uczelnia oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia, doktoranckie i podyplomowe. Rekrutacja na polskich uczelniach rozpoczyna się zazwyczaj na przełomie maja i czerwca. Nie inaczej jest na Politechnice Krakowskiej. Szczegółowych informacji na temat terminów i zasad rekrutacji należy szukać na portalu rekrutacyjnym https://rekrutacja.pk.edu.pl/.

Najbardziej przyszłościowe i opłacalne kierunki na Politechnice Krakowskiej

W zbliżającym się roku akademickim 2022/2023 Politechnika Krakowska planuje uruchomić wiele atrakcyjnych kierunków studiów I i II stopnia. Planując ścieżkę swojej kariery akademickiej, warto wybrać kierunek rokujący korzystne perspektywy pod względem zatrudnienia i zarobków. Oczywiście ważne są również nasze zainteresowania i preferencje. Do najbardziej perspektywicznych kierunków na PK należą m.in.:

●     architektura – takie studia pozwalają na zdobycie zawodu z dobrą i przewidywalną przyszłością; architekci mogą liczyć nie tylko na kreatywną i pełną wyzwań pracę, ale też na wysokie zarobki; zawód architekta cieszy się ponadto uznaniem w społeczeństwie,

●     architektura krajobrazu – studia w zakresie architektury krajobrazu rozwijają kreatywność, uwzględniają indywidualne uzdolnienia i dają dużo satysfakcji; ludzie zajmujący się projektowaniem przestrzeni nie powinni mieć trudności ze znalezieniem pracy, gdyż ciągle powstaje mnóstwo nowych inwestycji: domów, osiedli, parków itd.,

●     inżynieria wzornictwa przemysłowego – powstanie kierunku to odpowiedź na duże zainteresowanie takimi studiami wśród kandydatów; studia inżynieria wzornictwa przemysłowego łączą w sobie dwa obszary kształcenia: nauki techniczne i sztukę w dziedzinie sztuk plastycznych,

●     informatyka – studia informatyczne to dziś jeden z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach; informatyk to bez wątpienia zawód przyszłości, a największą korzyścią ze studiowania na takim kierunku jest nie tylko możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy, ale też zyskanie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii. Ze szczegółowymi zasadami rekrutacji można zapoznać się na stronie https://rekrutacja.pk.edu.pl/project/informatyka/.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka