piątek, 28 maja 2021 14:08

Jakie książki wybrać na prezent?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie książki wybrać na prezent?

Książki to idealne prezenty dla wielu osób. Tutaj jednak trzeba dobrze znać daną osobę, żeby wybrać jej tytuł, który będzie jej odpowiadał pod wieloma względami. Nie jest bowiem sztuką wybrać jakikolwiek egzemplarz, ale dopasować go do czytelniczych zainteresowań obdarowywanego. Jak wybrać odpowiednie książki na prezent? Podpowiadamy poniżej.

Czym się kierować decydując się na książkowy prezent?

Jakie książki wybrać dla bliskich osób?

Prezenty książkowe dla osób, których nie znamy

Czym się kierować decydując się na książkowy prezent?

Wśród wielu pomysłów na prezent, z różnych okazji jak Dzień Dziecka, Dzień Mamy, Dzień Taty, urodziny czy tak po prostu prezentu bez żadnej okazji - książki są zdecydowanie takim, który ma szansę spodobać się większości osób. Czym się jednak kierować, żeby książkowy podarunek był prezentem odpowiednim dla danej osoby? Wszystko zależy od upodobań. Pod żadnym pozorem nie należy wybierać książki na prezent komuś kto książek nie czyta lub kto za nimi nie przepada. Dobrze jest wcześniej sprawdzić co dana osoba ma na półce, przypomnieć sobie czy nie rozmawialiście o jakichś tytułach lub najzwyczajniej sprawdzić czy pojawiły się jakieś książki z dziedzin, którymi dana osoba jest zainteresowana. Warto także upewnić się, że dany tytuł nie znajduje się już w bibliotece osoby, której chcemy ją dać. Wyjątkiem jest sytuacja jeśli ktoś zbiera dany tytuł lub kolekcjonuje stare egzemplarze.

Jakie książki wybrać dla bliskich osób?

Jest wiele pomysłów na to jakie książki wybrać na prezent dla kogoś kogo znamy. Jeśli chodzi o dziecko tutaj wybór jest ogromny - można postawić na klasykę gatunku i baśnie, które sami czytaliśmy w dzieciństwie. LEktury z listy szkolnej będą także dobrym pomysłem. Warto też postawić w książki edukacyjne, które pomogą poszerzyć wiedzę na dany temat. Wybierając książki dobrze się jest kierować również wiekiem czytelnika - dobrze dobrana pozycja może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Dla znajomych w starszym wieku warto wybrać coś co lubią. Jeśli dobrze znamy taką osobę i jej czytelnicze zamiłowania warto pójść na półkę nowości w tym dziale. Jeśli ktoś czyta reportaże - z pewnością ucieszy się z nowości z wydawnictw specjalizujących się w tym temacie. Jeśli ktoś kocha podróże - może książka podróżnicza lub opowieść o ulubionym kraju. Dla osób, które wyjeżdżają na urlop przydać się może przewodnik po danym miejscu. Dla miłośników polskiej literatury - książka debiutanta lub nowa pozycja cenionego prozaika. Dobrym pomysłem może być także książka poradnik. Jeśli wiemy, że ktoś boryka się z jakimś problemem lub interesuje jakimś tematem rozwojowym - książki psychologiczne będą świetnym pomysłem. Czasem warto zasugerować się nawet nieznanym tytułem, ale podarować danej osobie książkę z własną dowcipną dedykacją. Będzie to pamiątka na lata.

Prezenty książkowe dla osób, których nie znamy

Wybierając prezenty książkowe dla nieznanych nam dobrze ludzi warto pokierować się kilkoma pomysłami. Dobrze jest znać gust czytelniczy danej osoby. Żeby to zrobić można na przykład przejrzeć  jejkanały na mediach społecznościowych i sprawdzić czym się interesuje, jakie strony lubi, czy może bierze udział w jakichś czytelniczych wydarzeniach. Wówczas można znaleźć odpowiedni temat książki i poszukać wśród nowości lub klasyków albo hitów. Dobrym pomysłem może być również podarowanie swojej ulubionej książki z nadzieją, że również spodoba się ona obdarowanemu. Inną kategorią są książki z antykwariatu - czasem to również ciekawy pomysł na piękny i oryginalny prezent.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje