czwartek, 11 marca 2021 08:12

Jarosław Kaczyński zaszczepiony przeciw Covid-19

Autor Aleksandra Tokarz
Jarosław Kaczyński zaszczepiony przeciw Covid-19

- Jarosław Kaczyński został zaszczepiony przeciw Covid-19 – poinformował w programie „Tłit” Wirtualnej Polski rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Prezes zgodnie z zapowiedziami czekał na termin, zapisał się i jest po pierwszej dawce szczepienia – powiedział Fogiel w Wirtualnej Polsce. Według przekazanych informacji Jarosław Kaczyński czuje się dobrze. - Widzieliśmy się wczoraj - dodał rzecznik. Nie poinformował jednak jakim preparatem został zaszczepiony prezes PiS.

Jarosław Kaczyński przyjął szczepionkę w terminie swojej grupy wiekowej. O tym, że prezes PiS planuje się zaszczepić informowano już pod koniec grudnia. - Według mojej wiedzy pan prezes planuje zaszczepić się, oczywiście w swojej grupie wiekowej. Trochę musimy zaczekać, bo teraz rozpoczynamy szczepienie grupy zero, czyli medyków i osób pracujących w podmiotach leczniczych oraz DPS-ach, MOPS-ach i GOPS-ach - mówił wówczas Michał Dworczyk w Radiu TOK FM.

W trakcie wywiadu w Wirtualnej Polsce padło pytanie, dlaczego Jarosław Kaczyński nie zdecydował się zaszczepić przed kamerami. - Należy się cieszyć, że coraz więcej osób zdecydowało się zaszczepić. Sporo polityków szczepiło się przed kamerami. Nie należy się jednak narażać na oskarżenia, że politycy wchodzą przed swoją kolejkę. Jeżeli chodzi o Jarosław Kaczyńskiego, to jest to związane z tym, jak on postrzega politykę. Na pewno uważał, że są lepsze osoby do promowania - stwierdził Fogiel.

koronawirus najnowsze informacje

fot. gov.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje