środa, 15 lutego 2023 15:12

Jechał na rzeź. Uciekł do kościoła! Policja musiała działać natychmiast

Autor Katarzyna Jamróz
Jechał na rzeź. Uciekł do kościoła! Policja musiała działać natychmiast

W walentynki mieszkańcy Ciężkowic przeżyli prawdziwe chwile grozy! Zdenerwowany, ważący kilkaset kilogramów, byk siał postrach wśród miejscowych. Zwierzę uciekło w trakcie załadunku na rzeź i luzem biegało po ulicach miasta.

Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorek (14 lutego) około godziny 10 w Ciężkowicach (powiat tarnowski). Policjanci zostali wówczas poinformowani o tym, że po Rynku biega kilkusetkilogramowy byk.

– Okazało się, że zwierzę zostało sprzedane na targu, który odbywał się w centrum miasta. Nowy właściciel nieumiejętnie przygotował załadunek na samochód ciężarowy, podczas którego byk uwolnił się i swobodnie poruszał ulicami Ciężkowic. Policjanci wspólnie z mieszkańcami, którzy w tym czasie byli na Rynku, zapędzili zdezorientowane zwierzę do ogrodzonego terenu przy kościele. Następnie zamknęli wszystkie furty, tak aby zwierzę się nie wydostało, a o zdarzeniu powiadomili lekarza weterynarii

– relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Prawie trzy godziny trwały próby złapania zwierzęcia. Weterynarz na miejscu pojawił się około godziny 13. Zwierzę udało się uspokoić przy pomocy środków chemicznych, które zostały zaaplikowane w strzałki. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Ostatecznie udało się schwytać "uciekiniera" i załadować go na samochód ciężarowy, który najprawdopodobniej przewiózł go do rzeźni.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje