wtorek, 11 stycznia 2022 16:59

Jedna opozycyjna lista do parlamentu? Tego chcą samorządowcy z sześciu organizacji

Autor Marzena Gitler
Jedna opozycyjna lista do parlamentu? Tego chcą samorządowcy z sześciu organizacji

Dziś w Warszawie przedstawiciele ponad 300 samorządów z całej Polski spotkali się z przewodniczącymi czterech największych partii opozycyjnych, apelując o stworzenie wspólnej listy w wyborach parlamentarnych. - Łączymy zróżnicowane środowiska, ale w ważnych sprawach mówimy jednym głosem. Chcemy być spoiwem demokratycznych sił w Polsce - przekazał Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki i jeden z liderów Ruchu Samorządowego Tak! dla Polski.

Burmistrz Wieliczki wraz z liderami Ruchu Samorządowego Tak! dla Polski po spotkaniu z Włodzimierzem Czarzastym - fot. Fb. Ruch Samorządowy Tak! dla Polski

Przedstawiciele Ruchu Samorządowego Tak! dla Polski spotkali się m.in. z Donaldem Tuskiem, Włodzimierzem Czarzastym, Władysławem Kosiniakiem - Kamyszem i Szymonem Hołownią. Apelują, aby liderzy największych partii opozycyjnych w przyszłych wyborach sejmowych połączyli siły i ich ugrupowania wystartowały z jednej listy wyborczej.

Spotkanie z Szymonem Hołownią - fot. Fb. Ruch Samorządowy Tak! dla Polski

- Przekazaliśmy na ich ręce postulaty środowiska samorządowego, które przyjęliśmy na grudniowym kongresie w Poznaniu. Obok spraw dotyczących bezpośrednio naszych wspólnot lokalnych, oczekujemy przede wszystkim jednego: współpracy wszystkich sił prodemokratycznych i utworzenia najlepiej jednej, wspólnej listy w wyborach parlamentarnych. Łączymy zróżnicowane środowiska, ale w ważnych sprawach mówimy jednym głosem. Chcemy być spoiwem demokratycznych sił w Polsce - informuje burmistrz Wieliczki, jeden z liderów Ruchu Samorządowego Tak! dla Polski. - Partie opozycyjne muszą się porozumieć, żeby powstrzymać destrukcję naszego kraju. Nasza wspólna determinacja doprowadziła do zablokowania nielegalnych wyborów kopertowych. Uzyskując przewagę w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej pokazaliśmy, co może dać konsolidacja. Tylko zjednoczeni będziemy mogli odzyskać przyszłość nie tylko dla naszych małych ojczyzn, ale dla całej Polski - dodaje.

Spotkanie z liderem PSL Kosiniakiem - Kamyszem - fot. Fb. Ruch Samorządowy Tak! dla Polski

Ruchu Samorządowy Tak! dla Polski to organizacja zrzeszająca ponad 300 samorządowców. Wśród postulatów, o których rozmawiano z liderami partii opozycyjnych są m.in. zmiany w edukacji, energetyce i w ochronie zdrowia, powołanie Funduszu Rozwoju Polski Lokalnej, działania na rzecz decentralizacji władzy i silnych samorządów.

Postulaty Ruchu Samorządowego Tak! dla Polski - graf. Fb. Ruch Samorządowy Tak! dla Polski

fot. Fb. Ruch Samorządowy Tak! dla Polski

Polska

Polska - najnowsze informacje