piątek, 20 sierpnia 2021 06:31

Kalwaria Zebrzydowska: Nawet 100 tys. osób i utrudnienia w ruchu. Policja podała szczegóły

Autor Mirosław Haładyj
Kalwaria Zebrzydowska: Nawet 100 tys. osób i utrudnienia w ruchu. Policja podała szczegóły

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach poinformowała, że w dniach od 20 do 22 sierpnia na terenie sanktuarium oo. bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w których może wziąć udział nawet 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

W związku z obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na terenie sanktuarium oo. bernardynów Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach poinformowała o utrudnieniach w ruchu kołowym na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska w dniach:

  • 20 sierpnia  (piątek) w godzinach od 12.00 do 21.00
  • 21 sierpnia (sobota) w godzinach od 18.00 do 23.00
  • 22 sierpnia ( niedziela - główne uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) w godzinach od 4.30 do 15.00

W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Ruch kołowy na drogach powiatowych w piątek 20 i niedzielę 22 sierpnia relacji: Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „Grobkiem” oraz w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole ruchu drogowego. Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska na ulicach i drogach gminnych.

– Osoby poruszające się pojazdami, a nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44. Prosimy także o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem drogowym. Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe. Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych parkingach na terenie miejscowości Brody i miasta Kalwaria Zebrzydowska

– apeluje policja.

Inf.: KPP Kalwaria Zebrzydowska

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje