poniedziałek, 26 kwietnia 2021 17:24

Kalwaria Zebrzydowska: Trwają przygotowania do otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych

Autor Mirosław Haładyj
Kalwaria Zebrzydowska: Trwają przygotowania do otwarcia Punktu Szczepień Powszechnych

Punkty Szczepień Powszechnych (PSP) tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa.

W powiecie wadowickim będą funkcjonować dwa Punkty Szczepień Powszechnych: w Wadowicach i w Kalwarii Zebrzydowskiej na Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. M. Zebrzydowskiego.

21 kwietnia odbyła się wizja terenowa powstającego Punktu Szczepień Powszechnych. Obecnie na Hali Sportowej trwają prace nad przygotowaniem stanowisk oraz utworzeniu niezbędnej infrastruktury technicznej. Po zakończeniu prac i odbiorze przez Fundusz Zdrowia, punkt może rozpocząć działalność. Organizacja punktu szczepień nie była by możliwa bez sporego zaangażowania logistycznego i sprzętowego Urzędu Miasta, SP ZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz strażaków OSP.

Jest to duże wyzwanie logistyczne, które stanęło przed gminą

mówi Burmistrz Augustyn Ormanty.

– Powierzenie tego zadania gminie Kalwaria Zebrzydowska to wynik zaufania, jakim obdarzył nas Wojewoda Małopolski, za co serdecznie mu dziękujemy. Warto zwrócić uwagę, że w naszej Gminie będzie to już 5 punkt szczepień. Obecnie bezproblemowo funkcjonują już aż cztery punkty, a niejednokrotnie większe od Kalwarii Gminy posiadają jedynie dwa lub trzy punkty.

Szczepienia w naszym Punkcie Szczepień Powszechnych rozpoczną się, gdy tylko Narodowy Fundusz Zdrowia wyda zgodę na ich realizację.

Inf. i foto: Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje