poniedziałek, 24 czerwca 2024 11:14

Kamera nasobna: zastosowanie i funkcjonalność

Autor Artykuł sponsorowany
Kamera nasobna: zastosowanie i funkcjonalność

Istnieją kamery, które są wykorzystywane przede wszystkim przez osoby wykonujące niebezpieczne zawody, często w agresywnym środowisku. Kamera interwencyjna lub kamera nasobna to jawny, lecz dyskretny rejestrator o zaawansowanej funkcjonalności. Czym się charakteryzuje?

Co to jest kamera nasobna?

Kamera nasobna jest urządzeniem, które pomimo bardzo małych gabarytów pozwala na rejestrowanie wysokiej jakości obrazu. Miniaturowy rejestrator osobisty nagrywa materiały o wysokiej rozdzielczości, a jego akumulator pozwala na nieprzeciętnie długie działanie. Kamera nasobna charakteryzuje się też rozbudowaną funkcjonalnością, dzięki której z powodzeniem wykorzystywana jest przez profesjonalistów. W dalszej części tekstu przyjrzymy się jej możliwościom.

Zastosowanie kamery nasobnej

Kamery nasobne znajdują zastosowanie w pracy służb mundurowych: są niezastąpione w terenie, kiedy konieczne jest zarejestrowanie np. interwencji policyjnej lub zdarzenia wyjaśnianego przez straż miejską. Używanie kamery nasobnej podnosi bezpieczeństwo zarówno służb, jak i osób rejestrowanych: dzięki wysokiej jakości nagraniom może stać się doskonałym narzędziem w wyjaśnianiu kwestii spornych.

Kamera nasobna przydaje się nie tylko przedstawicielom służb mundurowych (policji, straży miejskiej, służbom więziennych), ale też ratownikom medycznym, komornikom, urzędnikom, pracownikom socjalnym, pracownikom ochrony fizycznej lub kontrolerom biletów. Kamery nasobne mogą służyć także jako prywatna ochrona np. przed stalkerem.

Jakie funkcje mają dobre kamery nasobne?

Choć mówimy o jawnych rejestratorach, kamera nasobna jest miniaturowym urządzeniem, które nie rzuca się w oczy. Dyskretnie rejestruje obraz i dźwięk, pozwalając na skuteczne wykonywanie pracy osób narażonych na różne niebezpieczeństwa.

Jej najważniejszymi cechami są:

  • wysoka rozdzielczość wideo i zdjęć, dzięki której obraz jest czysty i szczegółowy,
  • szerokokątny obiektyw, dzięki któremu obraz obejmuje wszystkie detale sytuacji,
  • wbudowana pamięć, pozwalająca na zgromadzenie dużej ilości materiałów,
  • bateria o dużej pojemności, gwarantująca długi czas nagrywania bez przerw w pracy.

Warto, aby kamera nasobna gwarantowała też:

  • opcję szyfrowania plików w celu zachowania bezpieczeństwa pamięci,
  • znakowanie nagrań datą, godziną i unikalnym identyfikatorem, które porządkują dane,
  • moduł Wi-Fi, umożliwiający zdalne przeglądanie plików.

Co jeszcze możemy znaleźć w nowoczesnych kamerach nasobnych? Z pewnością warto wybrać kamerę wyposażoną w alarm antynapadowy i tagowanie plików. Po kliknięciu przycisku alarmowego kamera oznacza (taguje) nagrane materiały jako ważne, a po jego przytrzymaniu  – uruchamia alarm diodowy.

Elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS) to funkcja, które idealnie sprawuje się w trakcie pracy w terenie. Niweluje wstrząsy, które powstają np. podczas szybkiego przemieszczania się za podejrzanym – dzięki temu zarejestrowany obraz jest bardziej stabilny i ma lepszą jakość.

Warto upewnić się, że kamera nasobna zawiera opcję podświetlania nocnego o odpowiednio długim zasięgu. W przypadku pracowników mundurowych, ochroniarzy lub ratowników medycznych praca nocna jest równie częsta jak praca w ciągu dnia.

Na wyposażeniu kamery nasobnej mogą być także przydatne funkcje i cechy:

  • wbudowana latarka,
  • dyktafon umożliwiający nagrywanie samego dźwięku,
  • wodoodporność o określonej klasie (np. IP66, IP67).

Gdzie można kupić kamerę nasobną?

Kamery nasobne są dostępne m.in. w sklepach z urządzeniami do profesjonalnych systemów zabezpieczeń. Takim sklepem jest Napad.pl – miejsce w sieci, które od wielu lat oferuje sprawdzone rozwiązania bazujące na nowoczesnych technologiach.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka