poniedziałek, 19 lutego 2024 15:00

Kandydat na prezydenta Krakowa wycofuje się z startu w wyborach

Autor Katarzyna Domagała
Kandydat na prezydenta Krakowa wycofuje się z startu w wyborach

Miejski aktywista Mateusz Jaśko, który zapowiedział swój start w wyborach na prezydenta Krakowa, poinformował jednak o swojej rezygnacji. Powodem jest m.in. śmierć matki.

Mateusz Jaśko przekazał informację o rezygnacji ze startu w wyborach na swoim blogu "Co jest nie tak z Krakowem". Okazuje się, że głównym powodem jest śmierć jego matki, ale również zły stan zdrowotny. Przypomnijmy, że Mateusz Jaśko jest jednym z największych krytyków prezydentury Jacka Majchrowskiego. Oto, co napisał na swoim blogu:

(...) Od jakiegoś czasu nie miałem już siły ciągnąć tego trollingu. Nie ma się co oszukiwać. Czuję się słabo psychicznie oraz fizycznie.
Start w wyborach to naprawdę ciężka praca. System, który wspiera mafijne układy partyjne, każe nam, zwykłym mieszkańcom włożyć sto razy więcej pracy niż tym, którzy nas na co dzień okradają. (...)
Taki styl życia spowodował, że nie jestem do końca przygotowany na wysiłek jakim jest kampania wyborcza. Zwłaszcza, że praktycznie wszystko koniec końców spoczywa na moich barkach. A gdzie czas znalezienie pracy, a właściwie siebie na nowo? Niedomagam zdrowotnie. (...)
W sobotę wczesnym rankiem niespodziewanie odeszła moja Mama. To całkowicie wyklucza jakikolwiek start w wyborach. Nie będę kopał się z koniem i marnował czasu w takim momencie. Jestem mieszkańcem, nie politykiem więc nie jest to dla mnie żaden priorytet. I tak za dużo czasu poświęcam temu wszystkiemu. Nawet w piątek będąc dosłownie obok Mamy w przychodni dzwoniłem do niej i pytała mnie kiedy do niej przyjadę. Mając Ją, dwieście metrów obok, wybrałem jednak spotkanie w sprawach związanych z miastem. To była nasza ostatnia rozmowa.
Chyba będę musiał chwilę odpocząć. Nie wiem czy potrwa to godzinę, jeden dzień, tydzień czy miesiąc. Faktem jest jednak to że na walkę z reżimem UMK, skorumpowanymi dziennikarzami czy wymiarem sprawiedliwości, poświęciłem, swoje zdrowie, swoje pieniądze i czas, który mogłem spędzić z rodziną. Czas, którego jak widać już nie odzyskam. (...)
Wybory samorządowe. Kto może głosować w Krakowie?
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Krakowianie wybiorą prezydenta, a także radnych kolejnej kadencji. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00–21.00. Kto może głosować w Krakowie? Jakie uprawnienia mają osoby z niepełnosprawnościami? Kiedy ruszy nabór na członków obwodowych komisji wyborczych…
To oni powalczą w wyścigu o fotel prezydenta miasta
W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi 2024 w Krakowie ruszyła kampania wyborcza. W wyścigu po fotel prezydenta miasta stanie ośmiu kandydatów. 7 kwietnia przeprowadzona zostanie pierwsza tura wyborów samorządowych 2024. W związku z rezygnacją Jacka Majchrowskiego z możliwości ponowne…

Fot.: Wikipedia (Ludvig14)

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka